Тепла підлога на балконі від опалення своїми руками

Укладати теплу підлогу на балконі або лоджії можна тільки після повноцінного утеплення підлоги, стелі і стін. Важливою умовою є монтаж теплозберігаючих пластикових вікон. Якщо цього не зробити, система теплої підлоги виявиться неефективною. Також заздалегідь визначається кінцева мета робіт - щоб ноги були в теплі або просто для обігріву приміщення. У другому випадку краще купити обігрівач. Виконати утеплення підлоги на балконі своїми руками досить просто. Головне - дотримуватися інструкції.

особливості укладання

Перед укладанням теплої підлоги важливо зробити правильну теплоізоляцію. Цей етап роботи обов'язковий в будь-якому випадку. Інакше робота системи виявиться неефективною. Монтаж утеплювача дозволяє істотно скоротити витрати. Мінімальною товщиною утеплювача є 5 см. Найчастіше використовують:

  • Екструдований пінополістирол;
  • базальтову вату;
  • пінопласт.

Пол балкона зазвичай виконують з бетону або дерева. У першому випадку тепла підлога укладають на чорнове покриття, а зверху заливають стяжкою. У другому - система укладається між лагами. В обох варіантах монтаж теплої підлоги проводиться швидко і без зайвих зусиль.

При використанні для утеплення підлоги мінеральної вати укладання пароізоляційною плівки обов'язкове. Вона дозволить уникнути попадання вологи на утеплювач з приміщення.

Водяна підлога від опалення

Найбільшого поширення набули системи водяного обігріву. Вони являють собою укладені в стяжку шланги. Водяна підлога підключають як до центрального опалення, так і до електрокотлів.

Труби укладають на утеплювач, а потім бетонують. На таку систему укладають будь-яке покриття. Укласти тепла підлога на балконі своїми руками можна і без допомоги професіоналів. Однак для цього потрібно грунтовна підготовка.

Єдиний недолік системи-безліч складнощів в процесі монтажу, якщо балкон знаходиться в квартирі, а не приватному будинку. Процес відрізняється трудомісткість, а також для початку робіт потрібен дозвіл відповідних органів.

Особливості водяного статі

Невеликі приміщення балконів ідеально підходять для монтажу теплої підлоги. Систему додаткового обігріву укладають на утеплену поверхню, яку попередньо вирівнюють. Виконувати на балконі монтаж конструкції під бетонну стяжку не рекомендується з огляду на її велику вагу.

Завдяки встановленню системи рівень підлог балкона порівнюється з рівнем внутрішніх кімнат. Однак попередньо необхідно отримати дозвіл на перепланування. Це допоможе позбутися від можливих проблем в майбутньому, якщо квартиру потрібно буде продавати. Основна відмінність водяної теплої підлоги - під нього укладають товстий утеплювач.

Перше, з чого починається робота - діагностика стану балконної плити. Якщо помічені відколи по кутах, необхідно доварити арматуру і закрити бетоном. Невеликі тріщини замазують цементним розчином. Якщо систему укладають також і кімнаті, рівень підлог вирівнюють. З цією метою застосовується цементна стяжка. Однак перед початком робіт варто розрахувати навантаження на балконну плиту і порівняти її з допустимою.

Багато будівельників стверджують, що такий метод утеплення більше підходить для лоджій. Простота укладання, відносно невисока вартість і можливість підключити систему до центрального опалення пояснює популярність такого виду обігріву. Поверх водяної системи можна монтувати навіть ламінат або камінь.

Процес укладання водяної підлоги

Спочатку створюють міцну основу. З поверхні чорнової підлоги видаляють все сміття, залишки старого покриття. При виявленні нерівностей влаштовується цементна стяжка.

Після підготовки чорнового підстави виконують такі дії:

  • Стелять пароізоляцію.
  • Укладають мінеральну вату. Якщо під бетонною плитою знаходиться неутеплений балкон сусідів знизу, в холодну пору року водяний обігрівач може промерзнути.
  • Укладають гідроізолірующій шар.
  • На основу за допомогою спеціального кріплення монтують трубу підігрівача. Це допомагає забезпечити йому стійкість. Для армування застосовують сітку з прутів 5 мм завтовшки. Осередки повинні бути розміром 150х150 мм.

Водяна підлога можна під'єднати до центрального опалення. Для цього необхідно підключити контур до 20 м² до подачі і обратки, встановити на обратке вентиль, який має регулювання «унібокс». Останній завершує процес циркуляції при нагріванні підлоги до встановленої температури, і включає після його охолодження.

Гріє кабель

Укласти електричний тепла підлога на балконе- досить складно. В процесі робіт з укладання такого теплого статі потрібно врахувати безліч тонкощів. При виборі цього варіанту варто пам'ятати, що підлога підніметься на 15 см. Крім того, виконання стяжки займає досить багато часу. В процесі робіт виконуються такі дії:

  • Демонтаж старого підстави, вирівнювання поверхні.
  • Утеплення стін і підлоги спіненим поліетиленом з фольгированной стороною наверх. Проклеювання стиків скотчем.
  • По периметру підстави проклеїти демпферну стрічку, яка буде захищати підлогу від деформування під час температурного розширення стяжки.
  • Закріпити на утеплювачі сітку для укладання кабелю.
  • Укласти кабель, заздалегідь розрахувавши крок. Орієнтуватися необхідно на площу кімнати. Рекомендована потужність кабельного теплої підлоги - 250 Вт / м².
  • Потім необхідно встановити термодатчик і терморегулятор, продзвонити ланцюг для перевірки правильності підключення. Сфотографувати готову систему. Це необхідно, щоб завжди точно знати, де знаходяться всі елементи системи.

Після цього необхідно підготувати розчин і залити стяжку, в яку і буде поміщений тепла підлога. Її товщина зазвичай дорівнює 4-5 см. Після повного застигання розчину можна переходити до укладання фінішного покриття.

Важливо! При укладанні кабелю, що гріє такої системи теплої підлоги в якості підлогового покриття можна застосовувати ламінат та паркетну дошку.

гріють мати

Укладається кабель в даному типі теплої підлоги з кроком 5 см, кожна нагрівальна жила виконується з матеріалу, який має високий ступінь опору. Основна перевага системи - якісні мати володіють низьким електромагнітним полем, що підвищує безпеку такого теплої підлоги для людини.

Інші плюси системи:

  • товщина підлоги збільшується незначно;
  • при необхідності мат можна розрізати на кілька шматків - при цьому важливо не пошкодити кабель;
  • нагрівальні мати являють собою готову конструкцію, яка готова до укладання.

Виконати монтаж теплої підлоги можна самостійно. Бетонна основа використовується в якості підкладки. Його ретельно очищають від бруду і пилу. Щоб забезпечити кращу зчеплення, підставу ґрунтують.

Перед виконанням робіт по монтажу теплої підлоги мати перевіряють на працездатність за допомогою омметра. Слідом обладнають місце для приміщення терморегулятора. Для проводів в підлоги і стіни виконують канавки. Термодатчик встановлюють безпосередньо в підлозі. Його заборонено поміщати поблизу нагрівального кабелю.

Після проведення всіх дій можна приступати до укладання матів. Їх поміщають безпосередньо в клейову мастику під плитку. Після закінчення робіт перевіряється працездатність матів.

Укладання інфрачервоного статі

Для установки плівкової підлоги застосовують готові комплекти. У нього входять:

  • плівка;
  • терморегулятор і термодатчик;
  • дроти;
  • ізоляція.

Мінімальна потужність плівки для балкона - 200 Вт / м². При настилі плівки важливо дотримуватися кількох умов. Наприклад, їх потрібно розміщувати в 5 см від стін. Всі струмоведучі шини повинні розташовуватися з одного боку. Різати плівку дозволяється тільки в призначених для цього місцях. Плівку необхідно звертати матовою стороною вгору. Необхідно стежити, щоб кінець гофоротруби виходив між нагрівальними елементами.

Кабелі живлення необхідно підключати за інструкцією, яка надається разом з плівкою. Спочатку ножем роз'єднують плівкові шари, потім запресовують контакт, а потім під'єднують дроти. Кожну контактну групу закривають ізолятором.

Для підлоги лоджії така підлога підходить ідеально. Його простіше укладати, і вимог до експлуатації набагато менше. Виводяться живлять дроти в спеціальній канавці в стіні. Після цього систему перевіряють на працездатність, а потім вкривають поліетиленовою плівкою для захисту від вологи, пронікающе з боку приміщення. Укладати поліетилен необхідно внахлест, скріплюючи на стиках будівельним скотчем. У цьому випадку на балконі можна укладати паркет або ламінат.

Який тепла підлога застосовувати для свого балкона, залежить від його розташування, типу (утеплений або виносної), а також фінансових можливостей і цілей створення обігріву. Перш за все, вибирають тип системи - водяний підлогу або електричний (кабель, мати, плівка). Також враховується і фінішне покриття підлоги. Наприклад, під ламінат можна укладати кабельну систему. Під будь-яке покриття укладають водяну систему обігріву.

Відео: Теплый пол от батареи отопления своими руками за 5 т.р . - Балкон і лоджія 2024