Як вибрати праску, який стане відмінним помічником в побуті

Необхідність прасувати одяг вже багато років залишається актуальним завданням для більшості людей. Щоб полегшити роботу по дому, потрібно знати, як вибрати праску правильно, на які параметри звертати увагу, яким функцій віддавати перевагу. Слід врахувати, що від якості, матеріалу і особливостей виробництва підошви залежать швидкість і легкість роботи. Не потрібно залишати без уваги і такі показники, як потужність, дизайн і форма.

Як вибрати праску, який стане відмінним помічником в побутіПеред покупкою праски необхідно визначитися, як часто буде використовуватися агрегат

Основні матеріали для виготовлення підстави: яка підошва праски краще

Як правильно вибрати праску для будинку? В першу чергу фахівці радять звернути увагу на матеріал підошви, так як саме цей критерій в більшості випадків впливає на якість прасування і вартість пристрою. Ніякі новомодні аксесуари або корисні функції не принесуть користі, якщо покриття буде неякісним.

Якість і матеріал підошви - головне, на що потрібно звертати увагу при покупціЯкість і матеріал підошви - головне, на що потрібно звертати увагу при покупці

Корисна порада! Щоб вибрати найкращий праска для будинку, як показує практика, в першу чергу потрібно звертати увагу на форму і матеріал, з якого виготовлена ​​підошва.

Для вибору правильної форми потрібно спочатку визначитися з тим, для яких цілей буде використовуватися прилад. Наприклад, якщо найчастіше необхідно прасувати дитячий одяг і жіночі сукні з оборками та рюшами, краще віддати перевагу моделям з загостреним носиком і витягнутим підставою. Такий праска також стане в нагоді жінкам і чоловікам, які люблять ходити в випрасуваних сорочках.

У ситуації, коли основне призначення приладу - прасування постільної білизни, рушників і інших об'ємних предметів, рекомендується звернути увагу на праска з широкою основою і заокругленим носиком. Потрібно враховувати, що в будь-якому випадку прасувати буде легше за допомогою пристрою, що має велику площу підошви, тому як, вибравши праска для будинку з масивною підставою, вийде набагато швидше виконувати прасування і економити при цьому електроенергію.

Від виду підошви буде залежати вартість праски і якість прасуванняВід виду підошви буде залежати вартість праски і якість прасування

Що стосується матеріалу, то основна маса виробів, що мають значні відмінності як за якістю, так і за вартістю, виробляється з алюмінієвим або сталевим підставою.

Алюміній використовується для виготовлення прасок вже досить довгий час, а все тому, що прилади відрізняються великою кількістю переваг:

  • гарну теплопровідність;
  • невисокою вартістю;
  • відносно невеликою вагою праски.

Перед тим як вибрати праску для домашнього користування з алюмінієвою підошвою, потрібно ознайомитися і з основними мінусами цього матеріалу. По-перше, хороша теплопровідність грає як позитивну, так і негативну роль, тому як праска не тільки швидко нагрівається, а й швидко остигає. По-друге, фізичні властивості алюмінію сприяють тому, що поверхня підстави легко подряпати, пошкодити і забруднити.

Якщо агрегат купується для прасування об'ємних речей, то краще купувати вироби з широкою підошвоюЯкщо агрегат купується для прасування об'ємних речей, то краще купувати вироби з широкою підошвою

До третього нестачі відносять той факт, що при роботі з вовняними і особливо ніжними тканинами можлива поява сріблястого блиску, тому в процесі прасування рекомендують між тканиною і праскою класти папір або вологу бавовняну тканину. Багато виробників для поліпшення якості алюмінієвої основи використовують додаткові нанесення. Наприклад, деякі компанії анодируют підошву, після чого вона набуває золотистий колір і здатна прослужити більш тривалий проміжок часу. В цілому, якщо потрібно вибрати хороший недорогий праска, варіант з підошвою з анодованого алюмінію стане оптимальним.

Як вибрати праску: інші можливі варіанти підошов

Праски з полірованої нержавійки вважаються більш дорогими, але при цьому вони не створюють таких проблем, які можливі при використанні алюмінієвої основи. Завдяки особливостям складу сталь міцніша і стійка до появи подряпин, а також сталева підошва буде швидше і більш рівномірно прогріватися, що забезпечить плавний і легкий хід праски по поверхні тканини. Єдиний мінус сталевих прасок - більш важку вагу.

Корисна порада! Варто прислухатися до порад фахівців, як вибрати праску правильно. Вироби зі сталевим підставою будуть найбільш сприятливими по співвідношенню ціни і якості. Подібні моделі присутні як в дорогому, так і в бюджетному сегменті.

Самий економічно вигідний варіант - праска з алюмінієвою підошвоюСамий економічно вигідний варіант - праска з алюмінієвою підошвою

У торгових точках представлений великий вибір приладів, підстава яких виконано за допомогою комбінування стали і алюмінію з іншими матеріалами. Так, щоб підвищити надійність алюмінієвих прасок і при цьому поліпшити якість прасування, використовується додаткове сталеве напилення. При цьому пристрої відрізняються гарну теплопровідність, але ймовірність деформування підошви значно знижується, що впливає і на збереження цілісності тканини.

Багато сучасні виробники пропонують покупцям алюмінієві і сталеві підошви прасок, які для підвищення якості покривають шаром композитного матеріалу або більш стійким металевим напиленням.

Серед дорогих моделей прасок часто зустрічаються прилади з поліпшеними сталевими підошвами, на які нанесено міцний титановий шар, що відрізняється підвищеними властивостями зносостійкості. При цьому все одно не слід піддавати поверхню прямому контакту з твердими металевими предметами. Тут також є свої недоліки, тому як одна з особливостей титану - низька теплопровідність. З одного боку, це означає, що прилад тривалий період зберігає високу температуру, з іншого боку, на прогрів такої праски потрібно велика витрата електроенергії.

Тефлонові підошви дбайливо впливають на тканину, але при цьому матеріал схильний до появи подряпинТефлонові підошви дбайливо впливають на тканину, але при цьому матеріал схильний до появи подряпин

Корисна порада! Щоб зробити сталеву підошву ще краще, в деяких моделях використовується додатковий нікелевий шар, який легко розпізнати по характерному золотистому відтінку. Якщо колір підошви має блакитні переливи, швидше за все, підстава покрито захисним шаром з додаванням хрому.

Деякі моделі (наприклад, фірми Braun) мають особливе сапфірове напилення, яке, завдяки твердості матеріалу, відрізняється підвищеною стійкістю до механічних впливів.

Яка підошва праски краще: кераміка, нержавіюча або алюміній

На сьогоднішній день більшою популярністю серед споживачів користуються праски з покриттям з композитних матеріалів, таких як тефлон, кераміка або металокераміка. Багато переваги використання тефлону знайомі споживачам з досвіду застосування тефлонового посуду. Так, через особливості матеріалу тефлон не прилипає до одягу, а також не пропалює тканини. Однак, як і зі сковорідками, з тефлоновим праскою теж потрібно працювати акуратно і уникати контакту основи з металевими гудзиками і заклепками, які можуть порушити цілісність підошви.

Праски з підошвою з нержавіючої сталі швидко нагріваються, міцні і стійкі до механічних пошкодженьПраски з підошвою з нержавіючої сталі швидко нагріваються, міцні і стійкі до механічних пошкоджень

Керамічне підставу вважається привілеєм більш дорогих моделей прасок. Перед тим як вибрати хороший праска для будинку з керамічним покриттям, потрібно враховувати, що емаль вважається досить крихким матеріалом. При неакуратному використанні можлива поява відколів або тріщин. У деяких випадках зазначалося відшарування покриття. Найчастіше порушення цілісності підстави відбувається при частому контакті з залізними аксесуарами на одязі. При цьому кераміка має багато переваг:

  • легке і швидке ковзання по тканині;
  • дбайливе ставлення до одягу;
  • проста очищення, навіть без використання агресивних матеріалів;
  • тривале збереження тепла на поверхні.

Щоб зрозуміти, який праска краще вибрати, необхідно ознайомитися з короткою характеристикою кожного виду покриття:

Пристрої з керамічною підошвою тривало зберігають тепло і легко ковзають по тканинахПристрої з керамічною підошвою тривало зберігають тепло і легко ковзають по тканинах
  1. Кераміка. Виглядає привабливо, добре ковзає по поверхні тканини і швидко прогрівається, при цьому тендітна і схильна до появи відколів. Незважаючи на це, користується найбільшим попитом.
  2. Алюміній. Дешевий матеріал, схильний до деформації. Головний плюс - швидкий прогрів. Для поліпшення якості в більшості моделей використовується додатковий захисний шар з іншого металу.
  3. Сталь. Міцна і надійна поверхню, яка має середню швидкість як прогріву, так і охолодження. Для поліпшення якості ковзання теж доповнюється спеціальними напиленнями.

Корисна порада! Кожен матеріал відрізняється своїми перевагами і недоліками, але, наприклад, такий гігант виробництва побутової техніки, як Bosch, вважає за краще при виготовленні прасок використовувати кераміку або тефлон. Який вибрати праску в конкретному випадку, в більшій мірі залежить від потреб і матеріальних можливостей покупця.

Як вибрати праску для домашнього використання: на що впливає кількість отворів в підошві

Крім матеріалу, на якість роботи праски впливає і кількість отворів на підошві, тому як вибирати парова праска для будинку набагато практичніше. Саме при наявності функції подачі пари вийде набагато швидше і легше впоратися з дуже пом'ятими тканинами, навіть якщо білизна сильно пересушена. Завдяки наявності отворів тканину краще зволожується і відпарює. При цьому потрібно враховувати, що якість прасування залежить все-таки не тільки від кількості і способу розміщення отворів.

Парова праска з безліччю отворів швидше справляється з розгладження сухий і пом'ятою одягуПарова праска з безліччю отворів швидше справляється з розгладження сухий і пом'ятою одягу

Ніхто з певною точністю не може сказати, яка кількість отворів вважається оптимальним і який розмір найбільш прийнятний. Кожен виробник дотримується власних переконань: деякі компанії виробляють моделі, що мають понад 100 отворів, інші обмежуються і 50, але більшого діаметру. Якщо шукати відповіді на запитання, який праска вибрати для будинку, слід звернути увагу на варіанти, де дірочки розподілені по всій поверхні підошви.

Класичні моделі прасок припускають скупчення невеликих за розміром отворів на вузькій і широкій частинах підошви і наявність великих дірочок, розміщених в кілька рядів в центральній і бічний частинах приладу. Подача пара в прасці може мати горизонтальне або вертикальне напрям, при цьому додатково можуть бути присутніми функції викиду пари (так званого парового удару) і розбризкування.

Цікава інформація! Щоб не думати, що краще - праска або отпариватель, можна вибрати універсальний варіант, який дозволяє застосовувати як суху, так і парову прасування.

Для максимально продуктивною прасування рекомендується вибирати праски з паровим ударом від 100 мл / хвДля максимально продуктивною прасування рекомендується вибирати праски з паровим ударом від 100 мл / хв

Серед відгуків, як вибрати праску, часто можна зустріти згадка про вертикальному відпарюванні, яке дозволяє використовувати прилад у висячому положенні, коли він видає потужні парові струменя в бік. Таким чином, можна, не знімаючи, розгладити штори або привести в порядок перед виходом костюм, який висить на тремпелів. Ця функція допоможе освіжити м'які меблі, матраци або ковдри.

Інтенсивність подачі пари обчислюється в грамах або мілілітрах за хвилину: чим потужніший парові здатності праски, відповідно, тим вище буде цей показник. Як правило, в більшості моделей середня подача пара дорівнює 30-60 г / хв, а для більш якісної прасування використовується паровий удар потужністю від 100 г / хв, чого буде достатньо для боротьби з сильними заломами. Перед тим як вибрати хороший праска з отпарівателем, слід звернути увагу на виробника Braun і його модель SI-8530, в якій продумана функція подачі пари навіть через носик, що дозволить легко розгладити манжети, оборки і інші дрібні деталі на одязі.

Важливі характеристики прасок: потужність, довжина шнура і інші показники

При виборі праски важливим моментом вважається оцінка потужності його роботи. Якщо це значення буде недостатнім, процес прасування може утруднити і зайняти більше часу, а деякі речі навіть не вийде розгладити належним чином. При цьому не слід віддавати перевагу надмірно потужним варіантами, тому як вибирати парова праска для домашнього використання занадто великої потужності немає необхідності.

Як правило, для середньостатистичної сім'ї досить праски з потужністю 1,5-2,5 кВтЯк правило, для середньостатистичної сім'ї досить праски з потужністю 1,5-2,5 кВт

Більшою мірою для будинку купують прилади, потужність яких знаходиться в межах 1,5-2,5 кВт. Всі пристрої з більш високими показниками потужності частіше купують для магазинів або хімчисток, де щодня потрібно прасувати велику кількість речей. Тут потрібно оцінювати той факт, що чим вище потужність, тим більше прилад буде споживати електроенергії. Позитивним моментом використання більш потужного пристрою вважається те, що він швидше нагрівається після включення. Вибираючи праску, рекомендують спиратися на такі параметри:

  • для великої родини з дітьми краще купити потужний прилад - від 2500 Вт;
  • якщо в сім'ї немає маленьких дітей і немає зайвої потреби в щоденній прасування, підійде модель потужністю від 1500 Вт;
  • коли є необхідність придбання маленького праски для подорожей або відряджень, краще зупинитися на малопотужному варіанті - 1000-1500 Вт.

Щоб правильно вибрати праску, не слід ігнорувати і такий показник, як довжина кабелю, тому що від цього критерію буде залежати комфорт використання. В середньому довжина мережевого шнура у різних прасок може коливатися від 0,8 до 4 м. Фахівці стверджують, що оптимальною вважається довжина шнура, що дорівнює 1,9-2,5 м. Найчастіше провід щільно закріплений до основи, що ускладнює роботу, тому краще вибирати моделі, де мережевий шнур має кульове кріплення, що дозволяє йому обертатися на 360 градусів - це значно розширює можливість рухів при прасуванні.

У різних моделей прасок довжина шнура може варіюватися від 80 см до 4 мУ різних моделей прасок довжина шнура може варіюватися від 80 см до 4 м

Іноді актуальність наявності кабелю втрачається, тому як вибрати хороший праска можна і без проводу. Кабель буде присутній тільки на зарядної базі, яка розташовується окремо від приладу. Звичайно, випрасувати велику кількість білизни буде не дуже зручно, а ось для повсякденної прасування сорочок його буде достатньо. В середньому бездротової праска зберігає тепло на 20-25 сек, а заново прогрівається за 4-6 сек, зате провід не буде заважати вільному руху.

Вага прасок та побутових парогенераторів в основному варіюється від 600 г до 2-3 кг, хоча можна вибрати і більш важку модель. Якщо раніше вважалося, що добре прасує тільки важку праску, то зараз виробники роблять все можливе, щоб прилад поєднував в собі невелику вагу і високу якість роботи. Деякі дорожні варіанти прасок можуть важити і до 400 м Основні характеристики, що впливають на вагу приладу, - матеріал підошви і розмір резервуара для води.

Особливості дизайну, розмір резервуара для води, ергономіка

Виробники пропонують на вибір велику кількість різних моделей прасок, які відрізняються за функціональним наповненням. Одним з параметрів, що впливають на зручність користування системою, вважається розмір ємності для води, яка потрібна для того, щоб виробляти достатню кількість пара для роботи. Деякі моделі мають вбудований резервуар, а в разі парогенератора присутній винесений об'ємний бойлер.

Обсяг ємності для води зазвичай коливається в межах 250-300 млОбсяг ємності для води зазвичай коливається в межах 250-300 мл

При виборі певного режиму пар може як супроводжувати весь процес прасування, так і виділятися у великій кількості при натисканні кнопки на рукояті. У більшості моделей розмір ємності не перевищує 250-300 мл, а в парогенераторі обсяг досягає 2,2-2,5 л. У деяких випадках присутня можливість доливати воду в процесі роботи. Слід враховувати, що моделі з вбудованим резервуаром відрізняються збільшеним розміром, але часто ціна на них нижче, ніж на парогенератори.

У праски-парогенераторах бойлер винесено окремо від приладу. Після включення в ньому нагрівається вода до пароподібного стану, після чого по шлангу пар надходить в підошву приладу. В цьому випадку праска буде відрізнятися меншим розміром і здатний видавати пар під великим тиском.

Важливо! Перед тим як вибирати праску з парогенератором для будинку, потрібно розуміти, що паровий шланг буде створювати не більше проблем, ніж звичайний мережевий кабель. Головне, щоб розмір шланга дозволяв комфортно використовувати пристрій. Наявності резервуара об'ємом 2,5 л буде досить, щоб за один раз переутюжіть велику кількість білизни.

У агрегатів з парогенератором більш висока потужність парового ударуУ агрегатів з парогенератором більш висока потужність парового удару

Як стверджують відгуки, парові праски характеризуються такими основними перевагами:

  1. Можливістю вертикального прасування необхідних предметів. З приладом легко освіжити одяг безпосередньо перед виходом.
  2. Значною потужністю парового удару, прискорює і спрощує прасування. У деяких випадках досить згорнути велику простирадло в чотири рази і проутюжить тільки з одного боку, щоб надати їй свіжого вигляду і знищити мікробів.
  3. Великим вибором насадок, що дозволяє будь-який тип одягу, включаючи делікатні тканини, привести в порядок.

Зовнішній вигляд приладу і ергономіка ручки також роблять значний вплив на зручність користування. Перед покупкою приладу було б непогано відвідати торговий зал і потримати праска в руці, щоб стало зрозуміло, чи зручно їм буде користуватися. Багато моделей обладнуються прогумованими ручками зі спеціальною виїмкою для пальця, дорожні варіанти доповнюються складними ручками, що дозволяють скласти прилад компактно. Крім цього, потрібно звернути увагу на зручне розташування регулювання, внаслідок чого нею можна користуватися, не відриваючись від процесу прасування.

На зручність використання праски впливає дизайн і ергономіка ручкиНа зручність використання праски впливає дизайн і ергономіка ручки

Додаткові корисні функції і середні ціни на праски

Якщо вибирати сучасні праски, краще віддавати перевагу моделям, оснащеним великою кількістю корисних функцій, які не тільки допомагають у роботі, але і забезпечують безпеку використання. Однією з корисних функцій є автоматичне відключення. Якщо людина раптом забув включену праску на поверхні тканини або просто в вертикальному положенні, то через кілька хвилин бездіяльності відбудеться його автоматичне вимикання, що допоможе попередити деформацію одягу, а також виникнення пожежі. Інші корисні функції:

  1. Система захисту від крапель. Запобігає появі випадкових крапель, які потрапляють з отворів і залишають плями на деяких типах тканини.
  2. Безперервна подача пара. Дає можливість обдавати паром речі, які знаходяться на вішалці або просто в вертикальному положенні.
  3. Функція розбризкування. Щоб було легше розгладити сильно м'яте місце на тканини, краще злегка збризнути його водою з носика.
  4. Регулятор температури підстави і потужності пароутворення. Функція дає можливість вибрати тип тканини і задати максимальну температуру, при якій можна її прасувати. Задана температура буде підтримуватися весь період прасування.
Вертикальна прасування - одна з корисних можливостей, якою володіють праски-парогенераториВертикальна прасування - одна з корисних можливостей, якою володіють праски-парогенератори

Що стосується ціни прасок, то вироби умовно можна розділити на три групи:

  1. Бюджетні моделі, вартість яких не перевищує 1,2-1,5 тис. Рублів. У цій категорії знаходяться моделі фірм Vitek, Scarlett, Binaton.
  2. Праски середнього сегмента - вартістю до 4 тис. Рублів. Моделі, які мають таку ціну, відрізняються найбільшою затребуваністю. До них відносяться прилади таких популярних брендів, як Tefal, Moulinex, Philips, Braun, а також гігантів виробництва Bosch і Rowenta.
  3. Дорогі багатофункціональні праски високої якості. Вартість варіюється від 6 до 30 тис. Рублів і вище. В основному це парогенератори фірм Bosch, Miele і інші.

Як почистити праска в домашніх умовах із застосуванням підручних засобів

Домашні способи чистки прасок відрізняються в залежності від матеріалу, з якого виготовлена ​​підошва. Основні способи очищення підстави від нагару:

Кожен з видів підошов необхідно чистити різними способамиКожен з видів підошов необхідно чистити різними способами
  1. Кераміка і металокераміка. У цьому випадку використовується спеціальний олівець для чищення поверхонь. Іншим хорошим способом вважається застосування зубної пасти і суміші соди з перекисом.
  2. Тефлон. Найпростіший спосіб очищення - використання розчину оцтової есенції, нанесеного на тканину з мікрофібри. Також можна для цієї мети застосовувати шорстку сторону звичайної губки для миття посуду.
  3. Алюміній і сталь з різними нанесеннями. Поверхня дбайливо очищується за допомогою дерев'яної лопатки або пластикового йоржика.

Корисна порада! Будь-яку чистку краще здійснювати на теплій, а не гарячою чи холодною поверхні.

Тефлонову підошву можна почистити мікрофіброю, змоченою в оцтовому розчиніТефлонову підошву можна почистити мікрофіброю, змоченою в оцтовому розчині

Як почистити праска від накипу зсередини? Основним засобом вважається лимонна кислота або оцет. Для цього пакетик кислоти або 100 мл оцту розчиняється в склянці дистильованої води і заливається в резервуар. Після цього праска включається на повну потужність і виконується паровий удар. Повторювати дію потрібно до тих пір, поки ємність не залишиться порожньою.

Складно собі уявити сучасну квартиру без функціонального праски, що дозволяє максимально полегшити непросте побутової процес. Щоб правильно вибрати модель, потрібно в першу чергу вирішити, як часто буде використовуватися прилад і яку максимальну кількість білизни потрібно гладити. Якщо потрібно кілька разів на тиждень попрасувати сорочки, немає сенсу купувати дорогу модель. Інша справа, якщо мова йде про щоденну прасування великої кількості білизни, одягу та рушників. В цьому випадку краще не економити і вибирати функціональну модель.

Відео: Як обрати праску – поради експерта - Побутова техніка 2024