Планується з алюмінію - види і способи установки

Будь-дуже якісний ремонт можна зіпсувати невдало підібраними дрібницями. Одна з таких дрібниць - плінтус. Його треба підібрати так, щоб він не виглядав чужорідним, а логічно завершував картину. В даному випадку поговоримо про алюмінієвий плінтус.

Достоїнства і недоліки

Алюмінієвий плінтус - один з найбільш довговічних. Мало знайдеться речовин, які можуть зруйнувати цей метал і вже зовсім мало хто з них застосовуються в побуті. Найнеприємніше, що може трапитися - з'явиться темна плівка на поверхні. Вона наслідок реакції алюмінію з киснем, що містяться в повітрі. Сучасні способи обробки дозволяють від цієї неприємності позбутися. Один з таких способів - анодування. Після обробки на поверхні виробу утворюється тонка, міцна плівка, яка надає виробам додатковий блиск. Вона ж, одночасно, захищає від окисних процесів.

Кольори алюмінієвих плінтусів

Варіантів квітів безліч

Так як алюміній м'який метал, з нього можуть виготовити вироби будь-якої форми та конфігурації. І це теж гідність. М'якість ж дозволяє щільно притискати тонкостінні плінтуса до не зовсім рівній поверхні. Це дуже складно у випадку з композитними матеріалами (МДФ, наприклад) і майже неможливо з деревиною. З іншого боку, м'якість алюмінію - це можливість пошкодження. Але деревина сосни ще м'якше, так що алюмінієвий плінтус в цьому аспекті у дерев'яних виграє.

Є і ще плюси: легкість в догляді, тривалий термін експлуатації. Найприємніше - не потрібно періодично оновлювати лакове покриття або фарбу. Потрапили на поверхню забруднення легко видаляються мокрою ганчіркою. Іноді можна використовувати м'які, неабразивні миючі засоби. Якщо не застосовувати при збиранні миючі засоби, що містять кислоти, нічого з алюмінієвим плінтусом не станеться, його поверхня залишиться рівною гладенькою.

З підсвічуванням виходить дуже цікавий вид

З підсвічуванням виходить дуже цікавий вид

Недоліки теж є. Перший - це висока ціна. З ціною нічого не зробиш - алюміній дорогий матеріал. Виробники намагаються знизити ціну, роблячи стінки тонкими або створюючи комбіновані плінтуса - з алюмінію і деревного композиту, наприклад. Але у всьому потрібна міра. Занадто тонкі стінки - теж не вихід, тому що це може відбитися на терміні експлуатації.

Прихований монтаж))

прихований монтаж

Другий - специфічний зовнішній вигляд, який вписується не в будь-який інтер'єр. Наприклад, в класичному, етнічному або романтичному інтер'єрі алюмінієві плінтуса не дивлячись ні при якому розкладі. А ось в хай-тек і інші сучасні стилі він підходить краще за інших. Є обмеження і по сумісності з матеріалами. Відмінно він виглядає в поєднанні з плиткою, деякими видами ламінату. З «пухнастими» покриттями треба дивитися конкретно інтер'єру.

Для кухонного гарнітура

Якщо говорити про місце монтажу, то алюмінієвий плінтус ставлять в місці стику стіни і підлоги (підлоговий) або в місці примикання стільниці кухонного гарнітура до стіни (кухонний). Так як завдання у них різні, вони відрізняються конструктивно.

Треба правильно підібрати колір

Треба правильно підібрати колір

Види і пристрій

Кухонний алюмінієвий плінтус повинен згладжувати кут між стіною / фартухом і стільницею, не допускати попадання в зазор сміття і вологи, тому зазвичай в перерізі має вигляд трикутника. Для більш щільного контакту зі стіною і стільницею, по краях прилаштовують еластичні силіконові бортики. При монтажі плінтус для стільниці притискають, щоб силіконові смужки перекрили всі нерівності.

Кілька плінтусів для кухонної стільниці

Кілька плінтусів для кухонної стільниці

Складається такий плінтус зазвичай з корпусу і лицьової планки. З'єднуються вони один з одним за допомогою замка, який може бути одинарним або подвійним. Одинарний не завжди дає потрібну міцність фіксації, а подвійний часто важко «сідає» на місце. Поки плінтус не встановлено, все з'єднується «на ура», а ось після монтажу починаються проблеми. Іноді доводиться використовувати кулак, гумову киянку і інші способи «силового монтажу».

Лицьова планка може бути прямою, вигнутою і увігнутою (на фото). Крім того, її поверхня може бути рівною і гладкою, шорсткою, з різними лініями, з малюнком. Якщо говорити про практичність, простіше чистити гладкі, з ребристими або візерунчастими - це більш проблематично. Але часто підбір типу поверхні більше залежить від зовнішнього вигляду кухонного гарнітура.

особливості монтажу

Перед монтажем алюмінієвий плінтус нарізають на шматки потрібної довжини. У деяких системах є спеціальні кути, з'єднувачі, заглушки для торців. Довжину треба розраховувати з урахуванням цих елементів. З відрізаного шматка знімають лицьову планку, корпус кріпиться до стіни за допомогою дюбелів / саморізів. Для більшої надійності і герметичності задню стінку кухонного алюмінієвого плінтуса рекомендують промащувати силіконовим герметиком. Його краще брати прозорий (це під алюміній звичайного кольору) або чорний - якщо плінтус чорний.

У багатьох випадках алюміній змориться краще ніж пластик

У багатьох випадках алюміній змориться краще, ніж пластик

Не використовуйте білий герметик - він швидко стає жовтим і з цим нічого не зробиш. Щоб на поверхні герметика не цвіла цвіль, беріть герметики для акваріумів. Вони відмінно пристосовані до вологому середовищі, довговічні і на них нічого не росте. Щодо їх безпеки теж можна не турбуватися - акваріумні рибки - ніжні істоти і шкідливі речовини не переносять.

Після того як корпус плінтуса встановлений, силікон схопився (слід почекати необхідний час, який зазначено на упаковці), встановлюються кути / заглушки, з'єднувачі. В останню чергу встановлюється на своє місце лицьова планка.

підлогові

Підлогові алюмінієві плінтуса відрізняються формою. Вони більше схожі на прямокутник в перетині, у них немає силіконових бортиків. Зате є велика кількість розмірів, форм і способів монтажу.

Від кольору залежить сприйняття

Від кольору залежить сприйняття

Розміри і застосування

Для початку поговоримо про розміри. Висота алюмінієвого плінтуса для підлоги може бути від 40 мм до 120 мм. Товщина - від 5-6 мм до 30-40 мм. Тонкі виглядають в деяких інтер'єрах дуже стильно, але не для всіх підлогових покриттів підходять. Деякі матеріали мають значну теплове розширення, тому укладаються з зазором не менше 1 см від стін. Для таких випадків супервузькі алюмінієві плінтуса не підходять, так як просто цей зазор не перекривають.

Плоский алюмінієвий плінтус називають ще L-подібним

Плоский алюмінієвий плінтус називають ще L-подібним

Більш широкий алюмінієвий плінтус, може і не настільки елегантний, зате корисний: у них часто ховається порожнину для прокладки кабелю. Силові кабелі (за якими подається 220 В) таким способом навряд чи варто прокладати, а ось малоточку (ТВ кабелі, Інтернет, низьковольтне харчування) дуже навіть зручно.

особливі види

Є ще алюмінієві плінтуса прихованого монтажу. Вони встановлюються до початку фінішної обробки. В результаті виходять або на одному рівні з оздоблювальним матеріалом або як би «ховаються» під ним. Є варіанти, які служать опорою для листових оздоблювальних матеріалів. Наприклад, алюмінієвий плінтус під гіпсокартон. Нижня частина листа спирається на поличку плінтуса. Застосовується якщо ГКЛ монтується на стіну без обрешітки.

У більш широких можна прокладати кабелі

У більш широких плінтусах можна прокладати кабелі

Для більш вишуканих інтер'єрів є алюмінієві плінтуса з декоративними накладками або з підсвічуванням. За стилістичному виконанню вони різні. Декоративні - рідкісне явище. Є вони тільки в фірмі Fezard. Накладки теж зроблені з металу. Рослинний візерунок «пом'якшує» утилітарність матеріалу. У такому варіанті можна його спробувати вписати в деякі більш «м'які» інтер'єри, в яких рослинні орнаменти використовуються в інших типах обробки.

Декоративні накладки роблять вигляд не таким «холодним»

В алюмінієвому плінтусі зі світлодіодним підсвічуванням з лицьового боку сформована канавка, в яку вкладається світлодіодна стрічка. Закривається канавка смугою прозорого або матового пластика. Відповідно, світло виходить більш яскравий або розсіяний. Такі плінтуса дають цікавий ефект - стіни «парять» в повітрі. Якщо їх встановити в коридорі, в нічний час немає необхідності в додатковому освітленні.

Алюмінієвий плінтус зі світлодіодним підсвічуванням

Алюмінієвий плінтус зі світлодіодним підсвічуванням

Так як світлодіодна стрічка знаходиться в закритому просторі, вона буде грітися. Так як з підвищенням температури світлодіоди швидко каламутніють, потім перегорають, краще спочатку брати невелику потужність світіння. До речі, в плінтусах з інших матеріалів підсвічування не буває, тому що в них світлодіоди дуже швидко перегріються, що призведе до їх перегорання. Алюміній має гарну теплопровідність і відводить зайве тепло. Інші матеріали тепло накопичують і можуть навіть спалахнути. Так що краще не експериментувати.

Другий тип підсвічування прихованого монтажу

Другий тип підсвічування прихованого монтажу

Є другий варіант - коли у верхній частині плінтуса відлита поличка у вигляді покладеної набік літери «Г». У торець цієї полички кріпиться світлодіодна стрічка. Виходить, що світло спрямований не в бік, як у попередньому варіанті, а вниз. Гідність цього типу плінтуса з підсвічуванням - стрічка відкрита, тому краще охолоджується, значить, можна використовувати більш потужні світлодіоди.

Кольори і поверхні

Не варто думати, що алюмінієвий плінтус може бути тільки сріблясто-сірого кольору. В процесі анодування він може бути пофарбований в будь-який колір, але частіше за все можна знайти чорний, білий, бронзу, латунь і кілька відтінків сірого кольору.

Це тільки три можливих варіанти забарвлення алюмінієвого плінтуса на клею

Це тільки три можливих варіанти забарвлення алюмінієвого плінтуса на клею

Стандартні варіанти «металевих» кольорів можуть відрізнятися за ступенем блиску. Є забарвлення, яка нагадує лакове покриття, є варіанти з різним ступенем «сатинирования» - матовості, зі «слідами шліфування».

Алюмінієвий плінтус може бути різних кольорів. «Металеві» кольору роблять з різним ступенем блиску

Колір і ступінь блиску підбираються виходячи із загального стилю і переважаючих квітів інтер'єру. Яскравий блиск доречний тільки в хай-тек, всі інші більше тяжіють до матовим або напівматовим варіантів забарвлення.

способи монтажу

Алюмінієвий плінтус може мати різні способи кріплення до стін. Тонкі види монтуються тільки і виключно на клей: свердлити отвір в планці - псувати зовнішній вигляд, а по-іншому ніяк не вийде. Клей підбирають виходячи з матеріалу стін, але найчастіше застосовують універсальні склади типу «рідкі цвяхи».

Плоский плінтус дуже цікавий))

Плоский плінтус виглядає дуже цікаво

Ширші моделі підлогових плінтусів мають дві системи кріплення:

  • Опора закріплюється на певній відстані від підлоги, на неї надівається (як на рейки) сам плінтус. Це зазвичай варіанти з невеликою товщиною.
  • Планується складається з двох частин - корпусу і лицьової декоративної планки. До стіни кріпиться корпус, потім, за допомогою замка, закріплюється лицьова планка. Цей спосіб монтажу зазвичай у більш широких моделей, в яких можна укладати кабелі та проводи. Лицьова панель може зніматися, так що це досить зручний спосіб.
З направляючими (з держаком)

З направляючими

При виборі дюралюмінієвих плінтусів звертайте увагу на наявність елементів, які дозволяють зібрати будь-яку конфігурацію. Це зовнішні і внутрішні кути, з'єднувачі і заглушки. При монтажі частини плінтуса бажано в елементі закріпити, так як часто кути (особливо зовнішні) і торцеві заглушки вилітають, доставляючи незручності. Можна місце з'єднання «посадити на клей», промазати герметиком. У випадку з клеєм виходить нерозривне з'єднання, що не дуже добре, тому що зазвичай залишають можливість зняти плінтус при ремонті. Тому бажано використовувати герметик - він буде тримати деталі разом, але їх можна буде відірвати один від одного не пошкодивши. Тільки не беріть кислотні герметики - вони залишать сліди на алюмінії.

особливості роботи

Різати алюмінієвий плінтус краще торцевої пилкою, якщо її немає - можна застосовувати болгарку або звичайну ручну пилку з полотном по металу. При використанні ручного інструменту домогтися рівної лінії непросто. Якщо є десь огріхи, коригувати треба буде напилком, зняти задирки можна їм же або бруском, загорнутим наждачним папером.

Сучасні інтер'єри тільки виграють

Сучасні інтер'єри тільки виграють

Для більш рівного зрізу при роботі з ручною пилкою можна використовувати звичайнетеслярські стусло.У ньому легко зробити кути по 45 ° і 90 °.