Як зробити стіл і лавку на цвинтарі своїми руками

Цвинтар - це завжди складно, відвідування подібних місць у сучасних культурних традиціях не терпить метушні чи миттєвості. Тому правильно підібрані столик і лавочка на цвинтарі, своїми руками встановлені поруч із місцем упокою, це хороший спосіб зробити процес відвідування та поминання трохи комфортнішим. Заодно можна продумати спосіб зберігання інвентарю для благоустрою та догляду за пам'ятником або могилою на цвинтарі.

Як зробити стіл і лавку на цвинтарі своїми руками

Оптимальний варіант ритуальних меблів для цвинтаря, металевий каркас конструкції обшитий дерев'яними рейками

Види конструкцій столів та лавок для цвинтаря

Вибір варіантів пристрою зв'язування "столик - лава" відносно невеликий. Не те щоб заощаджувати на матеріалі, просто на цвинтарі навколо пам'ятника не вистачає вільного простору, тому доводиться скорочувати розміри та форму лавок. Як варіант, можна просто виготовити лавочку на цвинтарі, а при відвідуванні по необхідності брати з собою невеликий складний столик.

Якщо вибирати з поширених версій лавок і столиків з погляду практичності, то найбільш вдалими рішеннями можна назвати такі конструкції:

  • Дерев'яна лавочка на двох стійках-опорах та простий столик на одній "нозі";
  • Лавка та столик, з металевим каркасом та облицюванням з дерев'яної рейки;
  • Зварені меблі із сталевого профілю із пластиковою стільницею, спинкою та сидіннями;
  • Лита бетонна лава і столик зі сталевим та дерев'яним облицюванням.

Всі перелічені столики цілком доступні для виготовлення та встановлення своїми руками, навіть у непростих умовах цвинтаря. Але є ще одна умова, яку треба буде подумати заздалегідь. Це дизайн та зовнішній вигляд столика та лавочки.

Порада! Перш ніж братися за встановлення лавочки на цвинтарі своїми руками, необхідно буде "ув'язати" дизайн лавки із зовнішнім виглядом та оформленням пам'ятника на могилі.
Як зробити стіл і лавку на цвинтарі своїми руками

Прості моделі на двох опора легко можна зробити самому з металу та пластику

Якщо надгробок виготовлений з полірованого граніту, габро, навіть майданчик викладений плиткою, то найбільш прийнятним варіантом на цвинтарі буде столик і лавка, фото, зі штучного полірованого каменю.

Як зробити стіл і лавку на цвинтарі своїми руками

Варіант лавочки та столика з каменю, дорого і не завжди практично

Зробити такий столик та лавочку своїми руками складно, але цілком можливо. Для простих пам'ятників чудово підійде лава з кування або гнутого на верстаті квадратного профілю. Якщо поховання зовсім свіже, то в цьому випадку для цвинтаря можна використовувати дерев'яну або просту металеву лавочку. Спочатку, до встановлення пам'ятника або капітального надгробка, столик можна не ставити.

Креслення та розміри лавок та столиків на цвинтарі

Насамперед необхідно визначитися зі способом кріплення лави на ґрунті. Зрозуміло, як встановити столик, у будь-якому випадку потрібно буде свердлити або копати яму під центральну опору, але з лавами не все так просто.

Як зробити стіл і лавку на цвинтарі своїми руками

До нижньої частини стійки приварюють "якорі", що утримують меблі від перекидання

Залежно від пристрою лавки, її можна встановлювати на цвинтарі чотирма способами:

  • Вкопати дерев'яні опори в ґрунт, як і встановлюють столик. У такий спосіб ставлять на цвинтарі всі тимчасові дерев'яні лавки та лавки;
  • Забетонувати в ґрунті сталеву трубу, профіль або арматуру, до якої і кріплять опори лав будь-яких типів, у тому числі з каменю та бетону;
  • Сталеві та ковані лавки та столики обладнують додатковими Т-подібними закладками, які приварюють до нижньої частини опор. Їх просто закопують у ґрунт або засипають щебенем;
  • Якщо територія цвинтаря навколо могили викладена плиткою, забетонована або відсипана щебенем, то доводиться забивати арматуру, до якої приварюються металеві меблі.

Подібним способом ставлять усі типи лавок та лавок, навіть класичні паркові моделі на чотирьох ногах. По-перше, таким способом вдається своїми руками надійно зафіксувати меблі від перекидання на м'якому ґрунті цвинтаря. По-друге, якщо встановити лавку та столик з фундаментом, це певною мірою захищає від побутового крадіжки чи вандальних дій. Особливо якщо в конструкції передбачений ящик-коробка для зберігання інструментів.

Чертежі лави з ящиком на цвинтарі

Найпростіший і практичніший варіант лавки зі сховищем під інструмент наведено на схемі нижче. По суті це металевий П-подібний каркас, зварений з квадратної труби, поверх якого на дверних навісах встановлено дерев'яне дощате сидіння.

Як зробити стіл і лавку на цвинтарі своїми руками

Ящик зазвичай виготовляють із сталевого листа

Як зробити стіл і лавку на цвинтарі своїми руками

Ящик під інструменти приварюється з боків до сталевих опор, завдяки чому конструкція лавки виходить досить жорсткою та міцною. Верхню частину можна виготовити із деревини дуба або купити готовий зразок із терасної дошки.

Як зробити стіл і лавку на цвинтарі своїми руками

Порада! Для лавки на старому цвинтарі краще використовувати другий варіант дошки із пластику та тирси. Зазвичай через сильне затінення дерев, що виросли на цвинтарі, натуральна деревина швидко покривається тріщинами.

Креслення лави на цвинтарі можна скласти самостійно, власними руками, або доопрацювати на власний розсуд. Наприклад, додати до стійк спинку або підігнати меблі для сидіння за своїми розмірами.

Як зробити стіл і лавку на цвинтарі своїми руками

Вертикальний розмір опор-стійок вибирається не менше 90 см. З них 60-70 см припаде на висоту лавки над ґрунтом, цей параметр вибирається індивідуально з урахуванням розміру столика. Решта буде забетонована або зароблена в щебеневу подушку в ґрунті, все залежить від щільності та стану ґрунту на цвинтарі.

Якщо розміри ящика менше, ніж відстань між вертикальними стійками, конструкцію потрібно буде посилити додатковою горизонтальною поперечкою, без неї лава буде нестійкою.

Креслення металевої лави на цвинтарі

Якщо на території поховання місця під ритуальні меблі достатньо, то найкраще поставити повноцінну лавочку зі сталевої труби на бетонованій основі. Один із можливих варіантів представлений на кресленні нижче.

Як зробити стіл і лавку на цвинтарі своїми руками

Каркас виготовляється з квадратного профілю, тому зробити його своїми руками не становить особливої ​​проблеми, навіть у відсутності згинального верстата. Півтораметрова довжина лавки цілком вистачає для нормального користування для трьох осіб. Єдиною відмінністю конструкції є спосіб її встановлення, лавочку для цвинтаря доведеться ставити на забетоновані у ґрунті опори або навіть майданчик.

Які інструменти та матеріали потрібні

Для виготовлення ритуальних меблів своїми руками знадобиться, як мінімум, болгарка, зварювальний інвертор і слюсарний вимірювач, штангельциркуль та сталева лінійка. З матеріалом справа складніша. По-перше, потрібно буде закупити профіль, рейку та кріплення:

  • Труба квадратна 40 мм, зі стінкою 1,5 мм, знадобиться не менше 9 м;
  • Рейка дерев'яна, шириною 100 мм, потрібно купити в кількості не менше ніж 10 м. п.;
  • Пара болт - гайка М6, в кількості 14 штук.

Для лави на цвинтарі потрібно зігнути бічні поручні.

Як зробити стіл і лавку на цвинтарі своїми руками

Елемент поручні потрібно буде зігнути із труби

Цю деталь можна виготовити своїми руками гнучкою в розігрітому стані на круглій сталевій болванці або замовити її виготовлення в будь-якій слюсарній майстерні.

Як зробити лавочку та столик на цвинтарі своїми руками

При виготовленні лави доводиться враховувати те що, що у цвинтарі немає можливості підключитися до джерела електроенергії. Тому лавочку робимо великовузловим способом із кількох частин, які збираємо на цвинтарі шуруповертом або ручним інструментом.

Як зробити просту лавку на цвинтарі своїми руками

Насамперед необхідно виготовити боковини лави. Для цього потрібно вирізати своїми руками з металевої квадратної труби дві стійки, строго по кресленні.

Як зробити стіл і лавку на цвинтарі своїми руками

Бічні поручні були зігнуті заздалегідь, залишається зробити для лавки передні ніжки та поперечки під сидіння, як на кресленні.

Вирізаємо основні вузли

Як зробити стіл і лавку на цвинтарі своїми руками

Стійка та боковина у зборі

Як зробити стіл і лавку на цвинтарі своїми руками

Після зварювання деталей виходять дві боковини.

Як зробити стіл і лавку на цвинтарі своїми руками

Крім того, потрібно зварити прямокутну основу під нашивку дерев'яних рейок. Опорні частини ніжок підварюємо прямокутними п'ятачками 70х70 мм із товстої сталі. Отвори під болти краще просвердлити в процесі збирання лавки на цвинтарі.

Усі деталі потрібно буде ретельно зашкурити та пофарбувати автомобільною емаллю.

Збираємо лавочку

Перевозимо всі деталі на цвинтарі. Готові боковини з'єднуємо з центральною секцією лавочки, краще використовувати струбцини, але можна обійтися і м'яким алюмінієвим дротом. Після "чорнового" з'єднання засвердлюємо отвори і стягуємо болтами металевий каркас в одну конструкцію.

Далі нашиваємо рейку на сидіння лавки.

Як зробити стіл і лавку на цвинтарі своїми руками

Кріпимо болтами обробку спинки лавочки. У процесі не використовується різання або стругання деталей, тому проблем із прибиранням сміття на цвинтарі не буде.

Як зробити кутову лаву з металу на цвинтарі своїми руками

За тією ж схемою можна зробити кутову модель лавки. У цьому випадку меблі для сидіння плануються з двох одинарних лавок, подібних до тих, що були виготовлені вище. Щоб з'єднати дві лави в єдину конструкцію, потрібно буде прибрати на одній з них дугу, а центральні секції просто з'єднати між собою по торцю та передній поперечині звичайними болтами.

Конструкція виходить досить надійною тільки в тому випадку, якщо кутова лава кріпиться на бетонну основу, обов'язково до анкерних болтів, загорнутих у бетон.

Як зробити лаву з ящиком на цвинтарі своїми руками

Коробку для зберігання інструментів виготовляють із листового металу каркасним способом. Насамперед, збирається каркас із сталевого куточка 20х20 мм. Форма ящика прямокутна, розміри визначають за габаритами лавочки.

Як зробити стіл і лавку на цвинтарі своїми руками

Скринька з терасної дошки

На готовий кістяк наварюють стінки з листової сталі, товщиною не менше 2 мм. Бічна або верхня стінка врізають в каркас на навісах, обов'язково встановлюють замок, краще навісний, це гарантує, що в умовах цвинтаря ящик завжди можна відкрити навіть при сильному морозі.

Як зробити столик на цвинтарі своїми руками

Найпростіший варіант столика можна побудувати своїми руками з двох квадратних труб, що використовуються як стійки, сталева рама, зварена з куточка і шматка кухонної стільниці.

Як зробити стіл і лавку на цвинтарі своїми руками

Столик зваримо з куточка, стійки із дводюймової труби, а S-подібні підкоси можна зігнути з арматури

Верхню частину столика можна просто відлити своїми руками з кількох шарів смоли та плиткового клею. Колір столика підбирається індивідуально.

Як зробити стіл і лавку на цвинтарі своїми руками

Найпростіше залити столик шаром ЕДП5, завтовшки не менше 8-10 мм

Як встановити лавочку на цвинтарі своїми руками

Процес монтажу лави залежить від обраної конструкції та характеристик ґрунту. Для лавки на двох опорах доводиться свердлити або викопувати дві ями, всередину кожної закладається по відрізку азбестоцементної труби, довжиною не менше 35-40 см. Простір між азбестовою стінкою та ґрунтом засипають сумішшю піску та гравійного відсіву.

Як зробити стіл і лавку на цвинтарі своїми руками

Після встановлення майданчик засипають гравійним відсіванням, щоб не було калюж

Далі лавочку встановлюють у підготовлені гільзи з азбестоцементу, вирівнюють та засипають гравієм. Останнім етапом засипку проливають рідким цементно-піщаним розчином. Аналогічним способом ставлять столик однією "нозі".

Як зробити стіл і лавку на цвинтарі своїми руками

Тимчасово можна поставити столик на цвинтар просто в грунт, цього вистачить на 2-3 роки

Для встановлення класичної лави потрібно буде просто забетонувати міні-майданчики під опори. Для цього під кожну ямку виривають глибиною не менше 25 см, засипають гравієм і заливають розчином. У свіжий бетон обов'язково закладають анкерні болти по розмітці та кресленні майбутньої лавочки.

Висновок

Столик та лавочку на цвинтарі своїми руками можна поставити в середньому за 2,5-3 години. При цьому більша частина робіт пов'язана з підготовкою основи та заливкою бетонної подушки. Якщо грунт піщаний, то лаву можна поставити безпосередньо на гравійне відсипання, конструкцію прив'язати за допомогою арматурних штирів, забитих у пісок на глибину не менше 50 см. Опору столика просто забивають у грунт на глибину не менше 70 см. На глинистих ґрунтах та суглинках лавочку обов'язково встановлюють на відсипання гравійного відсіву.

Відео: лавка своими руками - Будівництво будинку 2024