Як підключити цифрову приставку до телевізора

Зараз цифрове телемовлення знаходиться на самому піку свого розвитку і популярності. Більше того, практично всі ретранслятори вже перейшли на новий формат. Хоча далеко не всі споживачі можуть дозволити собі придбання нового телевізора з підтримкою цифрового якості мовлення. Рятувальним кругом для них стали спеціальні ресивери (приставки). Дана стаття містить детальну інформацію про те, як підключити цифрову приставку до телевізора.

Як підключити цифрову приставку до телевізора

Підключити цифрову приставку до телевізора досить просто і при бажанні з цим може впоратися кожен

Актуальність підключення цифрового телебачення

Цифрове телебачення, яке прийшло на зміну аналоговому, стрімко завойовує популярність серед споживачів телевізійної продукції. Головна його особливість - це можливість передачі зображення високої якості від мовника користувачеві завдяки вирішенню Full HD. При цьому слід зазначити, що телебачення в цифровому форматі розвивалося одночасно з іншими технологіями, в результаті чого з'явилося три види мовлення - ефірне, кабельне та супутникове.

Підключення цифрового телебачення відкриває безліч можливостей перед користувачем

Підключення цифрового телебачення відкриває безліч можливостей перед користувачем

Підключення цифрового телемовлення передбачає наявність телевізора нового покоління, обладнаного опцією Smart. Тоді питання про те, як підключити цифрове телебачення без приставки вирішується сам собою. Якщо ж опція в пристрої немає, то необхідна наявність спеціального обладнання у вигляді приставки (ресивера). Це універсальний прилад, який, як правило, підходить для прийому сигналу різного формату завдяки великій кількості роз'ємів. Але при цьому можуть з'явитися певні складності, пов'язані з використанням кожного з входів і безпосередньо з процесом підключення.

Тому, перед тим як підключити приставку цифрового телебачення до телевізора, особливо важливо уважно вивчити детальну інформацію щодо правильного підключення цифрового телебачення в домашніх умовах із застосуванням цифрової приставки до телевізора. Сам процес включає кілька етапів:

  • вибір обладнання;
  • підключення антени;
  • під'єднання приставки для кодування і поширення сигналу.

Як підключитися до цифрового телебачення: вибір формату мовлення

Таким чином, підключення ресивера до телевізора необхідно для того, щоб не просто прийняти сигнал, а ще його і декодувати. Приймачем в таких випадках може служити найрізноманітніше обладнання. Його вибір безпосередньо залежить від самого формату мовлення.

Від формату мовлення буде залежати вибір приймача для телевізора

Від формату мовлення буде залежати вибір приймача для телевізора

Кабельне телебачення. Якщо обрана така модель телемовлення, то картинка вже надходить на екран у певному форматі. Тут замість приймача підключається спеціальний провід з великою пропускною здатністю, яка виконує лише трансформацію сигналу, який кодується в DVB-C формат. Саме ж обладнання, що приймає сигнал, встановлюється в місці, вказаному провайдером, який і несе відповідальність за його безперебійну роботу.

Корисна порада! Необхідність підключення підсилювача цифрового сигналу, що кодує в формат DVB-T2, залежить від дальності розташування антени від ретранслятора.

Супутникове телебачення. Це найбільш ранній формат, що з'явився ще за часів аналогового ефіру і навіть зараз віщає такі цифрові канали, як DVB-S. Супутникове ТБ надає ряд переваг мовникам, що вимагає мінімум інфраструктури для широкого поширення сигналу. Прийом сигналу забезпечують супутникові рефлекторні антени, так звані тарілки. До розподілу сигнал кодують в формат DVB-S2. Це друге покоління цифрового мовлення.

Ефірне телебачення або DVB-T. Це нинішня альтернатива аналогового телебачення, яка працює за тим же принципом. Прийом сигналу здійснюється через дециметрову антену, здатну приймати частоти ефірного аналогового і цифрового супутникового телемовлення в діапазоні від 0.3 до 3 ГГц. Для декодування використовують цифровий ресивер до телевізора. Як підключити обладнання, розглянемо далі.

Варіанти підключення цифрового телебачення в залежності від формату мовлення

Варіанти підключення цифрового телебачення в залежності від формату мовлення

Як підключити приставку до телевізора: обладнання та комплектація

Перехід на один з цифрових форматів мовлення вимагає наявності певного обладнання, що має свою особливу комплектацію. Пристрої, призначені для організації кожного формату цифрового телебачення, потрібні в повній комплектації. Найдорожчим є обладнання для супутникового телебачення, що включає ресивер, приймальню головку (їх може бути декілька) і рефлектор.

Універсальним приладом для будь-якого формату цифрового ТБ залишається приставка, що має відразу кілька призначень:

  1. Декодер. Розшифровка сигналу і передача зображення на телевізор як в форматі MPEG-2, так і MPEG-4.
  2. Приладова панель. За допомогою ресивера виконується включення цифрового ТБ і управління каналами, а також прийом сигналу при використанні пульта.
  3. Підтримка контенту. Приставка застосовується для настройки телебачення і розблокування платних каналів.

Залежно від типу моделі і призначення ресивера, пристрої умовно класифікують на профільні та універсальні. У свою чергу, профільні ділять на кабельні, цифрові та супутникові. Універсальні відрізняються багатогранністю, тому мають велику кількість роз'ємів. При цьому кожен з них виконує певну функцію.

Для підключення телевізора до цифрового формату необхідно придбати ресивер

Для підключення телевізора до цифрового формату необхідно придбати ресивер

Як підключити цифрову приставку до телевізора з RCA-кабелем

У процесі підключення цифрової приставки до телевізора слід враховувати, які є роз'єми на панелі і який стандарт мовлення підтримується. Головним роз'ємом для підключення тюнера до телевізора для цифрового і аналогового мовлення є перехідник RCA VGA. Перехідник з RCA роз'ємом типу «тюльпан» призначений для забезпечення контакту аналогового відеовиходу в VGA роз'єм виду D-Sub 15 pin.

Корисна порада! RCA-кабель вважається силовим, тому, перед тим як його підключити, слід знеструмити телевізійну приставку і сам телевізор.

Перехідник з VGA на RCA може використовуватися для під'єднання, наприклад, DVD-програвача або ТБ-тюнера для супутникового мовлення з компонентним відеовиходом аналогового типу (Y, Pr, Pb) до мультимедійного проектора, який оснащений компонентним VGA відеовходом D-Sub-15 pin . При цьому відсутня відеовхід 3 RCA (Y, Pr, Pb).

Роз'єм має три входи і виходи. Простонародне їх назва - «роз'єми-тюльпани». На певну функцію вказує певний колір кабелю і відповідного штекера:

  • жовтий призначений для підключення кабелю з метою передачі відеосигналу;
  • червоний і білий кабелі відповідають за передачу аудіосигналу.
RCA-кабель має низький рівень пропускної здатності сигналу

RCA-кабель має низький рівень пропускної здатності сигналу

Слід зазначити, що таке підключення характеризується слабким рівнем пропускної здатності сигналу. Тому не варто очікувати від нього ідеального дозволу 1080р.

SCART-роз'єм: особливості та можливості обладнання

Роз'єм SCART - це більш вдосконалена в плані компактності версія роз'єму RCA типу. Його встановлюють в невеликих ресіверах або ж в інших пристроях за умови, що приставка оснащена великою кількістю входів. Для під'єднання використовують такий же кабель зі штекером SCART на роз'єм RCA. Таким чином, роз'єм «Скарт» вважається найбільш компактним переходником для ТВ-тюнерів.

Такі роз'єми ще називають Peritel, Euro-AV або ж простіше - євророз'єм, який фактично являє собою особливий тип роз'єму, застосовуваний в телевізорах і інших приладах, призначених для спільної роботи з іншими пристроями, такими як відеомагнітофони, ТВ-приставки, DVD-програвачі та DVD-рекордери. Стандарт такого типу винайшли у Франції ще в 70-х роках минулого століття, а особливу популярність SCART-роз'єм придбав в 80-х роках.

Такий роз'єм допомагає значно швидше підключити різні пристрої. При цьому він об'єднав в собі всі можливі сигнали (як аудіо, так і відео), які надходять на штекер з певною кількістю виходів. Терморегулятори Скарт-роз'єму називають позначення функцій контактів. Сучасна теле- або відеоапаратура, що випускається для європейського ринку, практично вся оснащена SCART-роз'ємом. Саме завдяки цій можливості відбувається обмін між «цифрою» і аналоговим сигналом.

Роз'єм SCART є більш удосконаленим і компактним в порівнянні з RCA

Роз'єм SCART є більш удосконаленим і компактним в порівнянні з RCA

SCART-роз'єм включає 20 контактів, які здатні приймати або передавати аналоговий сигнал певного типу. Край роз'єму виконаний з металу, він з'єднаний з екранує обмоткою кабелю, завдяки чому створюється захист відеосигналу від різного роду перешкод. Металева рама зовні асиметрична, що дозволяє запобігти неправильне підключення роз'єму в гніздо.

HDMI-перехідник: функціональні особливості

«Тюльпан» HDMI - це роз'єм, який служить для під'єднання коаксіальногокабелю, що має високу пропускну здатність. Він встановлений практично в усіх вдосконалених сучасних тюнерах і телевізорах. Якщо ж ресивер оснащений декількома входами з метою різного способу підключення, то слід використовувати саме роз'єм HDMI.

Важливо! Розглядаючи роз'єм HDMI як засіб підключення, слід зазначити, що саме він відповідає за якісне зображення в форматі Full HD.

До недоліків HDMІ-роз'єму відносять відсутність функції підтримки аналогового телемовлення, що неприйнятно для тих користувачів, у яких мовить мало каналів в цифровому форматі (в основному - канали аналогового ТБ).

Роз'ємом HDMI оснащені майже всі сучасні приставки і телевізори

Роз'ємом HDMI оснащені майже всі сучасні приставки і телевізори

Перехідник RCA HDMI - це конвертер з HDMI на RCA типу «тюльпан» і в зворотному напрямку. Такі конвертери, як правило, використовуються для підключення старих (щодо входів), але високоякісних (в плані зображення) пристроїв до HDMI-входів на сучасних приладах. Аналогом таких перехідників служить недорогий конвертер HDMI-SCART. У такій схемі підключення зазвичай використовують потрійний кабель з адаптером типу «тюльпан», який передає відео і звук в аналоговому форматі, і HDMI - для отримання цифрового якості зображення.

Слід зазначити, що в якості джерел живлення конвертерів застосовують різні USB-порти, що абсолютно не впливає на якість сигналу, що перетворюється за допомогою такого перехідника. Щоб остаточно в цьому переконатися, бажано протестувати перехідник на сумісність. Перевірка особливо важлива для перехідників HDMI-RCA, так як в середині кабелю немає перетворює чіпа, що може позначитися на функціональної здатності приладу. Саме тому і потрібен конвертер.

Перехідник HDMI VGA: характеристики і функції

Перетворювач з HDMI на VGA використовують для перетворення цифрового сигналу з апаратури цифрового якості з HDMI-виходом в сигнал аналогового типу, який подається на VGA-вхід. Велику популярність конвертер типу HDMI-VGA отримав завдяки функціональної можливості підключати відеокарту з HDMI-виходом до екранів аналогового типу минулих поколінь зі входом VGA.

Перехідник типу HDMI-VGA додатково укомплектований аудіопровода довжиною 50 см. Відеосигнал аналогового типу зі входу адаптера передається на VGA-вхід монітора, а аудіосигнал надходить через провід на монітор з вбудованими динаміками, колонки або стереосистему.

Перехідник з HDMI на VGA має багато позитивних характеристик

Перехідник з HDMI на VGA має багато позитивних характеристик

Перехідник HDMI-VGA має порівняно невелику вагу і розмір. Комплектація включає в себе адаптер, кабель аудіо зі стандартним роз'ємом 3,5 мм. Це міні-конвертер з роздільною здатністю 720P-1080i-1080P, тому підходить для різних видів пристроїв.

Таким чином, основні особливості та порядок роботи перехідника VGA to HDMI обумовлені такими характеристиками, як:

  • компактні габарити адаптера;
  • цифровий відеопотік HDMI перетворюється в аналоговий VGA-сигнал вихідний аудіопристрій на роз'єм в 3,5 мм;
  • підтримка відео на виході з роздільною здатністю 1920х1200, 60 Гц;
  • підтримка версії HDMI 1,4;
  • параметри конвертера: ширина - 49 мм, довжина - 23 мм, висота - 5 мм.

Корисна порада! Переходнику типу HDMI-VGA не потрібна додаткова підживлення, тому він може спокійно функціонувати тривалий час, підживлюючи від підключених пристроїв, не даючи при цьому збоїв.

Перетворювач HDMI-VGA відрізняється компактністю і універсальністю

Перетворювач HDMI-VGA відрізняється компактністю і універсальністю

Як підключити телевізор до цифрового телебачення через LAN-роз'єм

LAN-роз'єми встановлюють виключно в універсальні ресивери та Smart-приставки. Вхід даного типу служить для перегляду інтерактивного телемовлення з використанням Ethernet-кабелю. В основній частині таких ресиверів встановлені потужні відеоадаптери, тому що IPTV-технологією не передбачено кодування сигналу. Таким чином, сигнал передається безпосередньо з високим ступенем дозволу.

CAM-модуль присутній в супутникових ресіверах. Він потрібен для використання банківської карти або спеціальної картки оператора для розблокування платних каналів і здійснення оплати за інші послуги віддалених сервісів.

DVI і D-SUB - потужні ресивери, призначені для Smart-TV, мають відеоадаптер. У таких пристроїв присутній DVI-вхід, аналогічний роз'єму відеокарт комп'ютера. Для під'єднання до телевізора потрібен відповідний кабель, яким може служити дріт, що з'єднує монітор з системним блоком стаціонарного ПК.

При цьому телевізор або монітор повинні мати гніздо D-SUB, в разі його відсутності потрібно буде придбати спеціальний перехідник. Як підключити телевізор до антени або супутниковій тарілці? Це можна здійснити за допомогою роз'єму RF IN. Такий перехідник є універсальним варіантом при вирішенні питання, як правильно підключити цифрову приставку до телевізора аналогового типу. Його можна зустріти практично на всіх ресіверах і телевізорах різних років випуску.

Через LAN-роз'єми сигнал надходить з високим ступенем дозволу

Через LAN-роз'єми сигнал надходить з високим ступенем дозволу

Як підключити до телевізора інтерфейс Digital Visual Interface (DVI)

Digital Visual Interfaceс - в перекладі з англійської мови буквально означає «цифровий відеоінтерфейс». У побуті більш відома абревіатура DVI. Це, по суті, стандартний інтерфейс, який призначений для трансформації відеосигналу на пристрої цифрового телебачення. До них відносяться рідкокристалічні монітори, телевізори з такими екранами і проектори. Інтерфейс розробила компанія Digital Display Working Group, звідси і ключове слово в назві пристрою.

Формат передачі даних, встановлений в DVI, ґрунтується на PanelLink, тобто на методі поступової передачі даних, який розробила фірма Silicon Image. Тут використовується високошвидкісна трансляція цифрових потоків TMDS (Transition Minimized Differential Signaling), що дослівно означає «диференційна трансляція сигналу з мінімальним перепадом рівнів». По суті, це три канали, які передають потоки відеозображення та інші дані, пропускна здатність яких досягає 3,4 Гбіт / с на графічний канал.

Цікаво знати! Історія виникнення технології пов'язана з появою великих плазмових екранів в 90-х роках минулого століття, коли РК-монітори були фактично відібрані у ноутбуків, які були призначені виключно для виведення інформації на екран в цифровому форматі. У зв'язку з цим в 1999 році розробили прилад цифровий передачі сигналів відеозображення DVI.

Формат DVI забезпечує високошвидкісну передачу цифрових потоків

Формат DVI забезпечує високошвидкісну передачу цифрових потоків

Довжина кабелю не вказується в специфікації DVI, так як цей параметр залежить від обсягів інформації, що передається. Провід довжиною 10,5 м застосовують для передачі картинки з роздільною здатністю в 1920х1200 точок. По дроту 15 м можна транслювати в нормальній якості відеозображення з дозволом в 1280х1024 пікселів. Тому з метою посилення сигналу при підключенні цифрового ТБ за допомогою кабелю великої довжини використовують спеціальні пристрої.

Типи роз'ємів DVI: характеристики кабелю DVI-DVI

Існує кілька різновидів DVI-роз'ємів, в характеристиках яких необхідно розібратися, щоб правильно підключити приставку до телевізора. Серед них такі:

  1. Single link DVI - це кабель з одинарним режимом, в якому використовують чотири свити пари проводів різних кольорів. Це так звані зелений, синій, червоний і тактовий сигнали. Вони дають можливість транслювати сигнал 24 біта на піксель, що допомагає досягти максимального дозволу - 1920х1200 (60 Гц) або 1920х1080 (75 Гц).
  2. Dual link DVI - це подвійний режим, що подвоює пропускну здатність і дозволяє отримати дозвіл екрана 2048х1536, 2560х1080 або 2560х1600. У такому випадку для великих ЖК-екранів (понад 30 ") з високою роздільною здатністю буде потрібно відеокарта з двоканальним виходом, іменована
  3. DVI-D Dual-Link. Монітор з максимальною роздільною здатністю екрану 1280х1024 вимагає підключення простого кабелю «тюльпана». Тут DUAL LINK недоречний, так як служить для підключення до моніторів з більш високою роздільною здатністю.

Говорячи про різновиди DVI-роз'ємів, слід згадати такі пристрої:

  • DVI-A Single Link, де буква «A» позначає аналоговий, тобто передбачається виключно аналогова передача;
  • DVI-I, де «I» вказує на те, що передбачається як аналогова, так і цифрова передача;
  • DVI-D, в якому буква «D» говорить про виключно цифровій передачі.
На сьогоднішній день існує декілька видів роз'ємів типу DVI

На сьогоднішній день існує декілька видів роз'ємів типу DVI

Особливий різновид становить кабель DVI-DVI, що випускається довжиною 1,8 м. Він призначається для трансляції відеосигналу в цифровому форматі між відеоприладу, які передають і приймають сигнал. При цьому вони мають інтерфейс DVI. Це може бути комп'ютер, монітор, відеопроектор або LCD.

Особливості та можливості F-роз'єму: установка на кабель

F-коннектор для коаксіального кабелю (інша назва - роз'єм-накрутка), оснащений внутрішнім різьбленням під провід RG-6. Призначений для комунікації кабелю з тюнером, а також застосовується для того, щоб підключити телевізор до антени. Як це зробити, розглянемо далі.

Корисна порада! Використовуючи F-роз'єм, можна досить просто і швидко з'єднати між собою різні кабелі. F-коннектори і дроти можуть бути різного діаметру, тому, перед тим як підключити кабель до телевізора, слід переконатися, що F-роз'єм і провід сумісні між собою.

Сам процес установки F-роз'єму передбачає таку послідовність дій:

  • видалення на глибину 15 мм зовнішньої ізоляції кабелю, під якою розкриється велика кількість мідних одножильних дротів;
  • відгинання екрану з многопроводковой шини на ізоляцію;
  • видалення екрану з фольги;
  • відступ від кінця дроту на 10 мм і видалення внутрішньої ізоляції кабелю, що дозволяє звільнити центральну жилку;
  • зачистка центральної жили ножем від верхнього шару емалі і накручування роз'єму.
Схема з послідовністю дій при установці F-роз'єму

Схема з послідовністю дій при установці F-роз'єму

В результаті проведених дій центральна жила повинна виступати над F-коннектором на пару міліметрів. Частину серцевини слід просто обрізати.

Розрізняють декілька видів F-конекторів. Вони можуть бути прості або ж компресійні, для установки яких потрібно наявність спеціального інструменту. Такі F-роз'єми використовують в основному професіонали, тому що це значно скорочує час монтажу, а робота виконується більш якісно. Компресійні роз'єми служать значно довше і є більш надійними в порівнянні з простими F-коннекторами. Їх застосування дозволяє в кілька разів продовжити термін експлуатації обладнання.

Як підключити цифрову приставку до старого телевізора: основні нюанси

Перед тим як підключити ТВ-приставку до телевізора, слід розібратися зі схемою підключення, яка може бути різною в залежності від моделі телевізора і телевізійного формату цифрового мовлення. Якщо мова йде про прилад з вбудованим ТВ-тюнером, то, відповідно, можна обійтися без ТБ-приставки. У такому випадку досить просто підключити антену, яка буде передавати сигнал прямо до телевізора. У ньому сигнал буде береться стверджувати. В результаті користувач отримує графічне зображення відмінної якості.

Для підключення цифрової приставки до старого телевізора слід придбати Smart-тюнер, що відкриває доступ до різних форматів телемовлення, включаючи можливість прийому IPTV. Для цього необхідна наявність LAN-роз'єму, до якого і підключають мережевий Ethernet-кабель.

Для підключення цифрового телебачення в старому телевізорі знадобиться Smart-тюнер

Для підключення цифрового телебачення в старому телевізорі знадобиться Smart-тюнер

Проблематичною також є трансляція виключно ефірного ТБ на недорогих цифрових телевізорах. Якщо мова йде про універсальну приставці, то можна просто скористатися супутниковим або кабельним телебаченням. Тоді питання про те, до яких телепріборам можна підключити тюнер, просто неактуальне. Такий варіант підійде для тих, у кого мовлення забезпечується за допомогою тільки першого мультиплексу.

Як підключити цифрову приставку до старого телевізора без «тюльпанів»

Досить рідко, але можна зустріти такий варіант, що на цифровій приставці немає в наявності потрібного роз'єму, тобто відсутня можливість приєднання за допомогою дротів «тюльпан», якими раніше оснащували практично всі прилади. Зараз мова йде про «тюльпани», якими обладнані майже всі старі телевізори. Якщо виникла така проблема, то потрібно скористатися одним з перехідників, виходячи з того, який вихід є в наявності.

Корисна порада! Якщо в телевізорі відсутній вхід «тюльпан», але присутній VGA, то питання підключення фактично вирішене, так як для такого типу трансформації аналогових даних існує безліч різних перехідників.

Після появи широкосмугового телебачення передача телесигналу розділилася на аудіо- та відеосигнал. Раніше для підключення телевізора до приставки застосовували AV-роз'єм з виходом на audio-video. Особливість його полягає в тому, що можна транслювати сигнал від AV на вхід антени.

Варіанти підключення цифрової приставки до старого телевізора

Варіанти підключення цифрової приставки до старого телевізора

В такому випадку перед тим, як підключити тюнер до телевізора через антенний вхід, потрібно придбати відповідний кабель. За допомогою AV-кабелю можна під'єднати цифрову ТВ-приставку до телевізора старого зразка, але якість картинки буде на рівні аналогового, що пов'язано з обмеженою можливістю пиксельного дозволу екрану.

Як підключити цифрову приставку до двох телевізорів

Слід відразу зазначити, що можливість підключення цифрового ТВ-тюнера відразу до двох телевізорів може бути обмеженою або повноцінної. Все залежить від призначення самої приставки. Все Smart-тюнери мають функцію підключення і роздачі сигналу відразу на кілька різних пристроїв, тому здатні управляти кожним окремо. Коли така опція у ресивера відсутня, то другий телевізор зможе лише забезпечити дубляж програми, яка транслюється на першому пристрої.

Цю проблему частково можна вирішити, підключивши різні приймачі. Це може бути супутникова тарілка плюс кабельне телебачення. Різні формати мовлення працюють на певних частотах. Таким чином, телетрансляція однієї і тієї ж програми буде здійснюватися на різних незалежних каналах по-різному. Це стосується як якості зображення, так і звуку.

Підключення ТВ-тюнера за допомогою антени здійснюється з метою прийому цифрового ефірного телемовлення від ретранслятора або ж іншого роздавальника ефіру. В даний час існує три типи приймачів сигналу, від них залежить і сама схема підключити цифрову приставки до телевізора. Розглянемо нижче кожен з них більш детально.

Smart-тюнери дозволяють підключати цифрове-ТВ відразу до двох телевізорів

Smart-тюнери дозволяють підключати цифрове-ТВ відразу до двох телевізорів

Як підключити безкоштовне цифрове телебачення до телевізора через різні види приймачів

Цифровий сигнал, передача якого здійснюється шляхом трансформації через телевізійну приставку, може виходити з різних приймачів. Перед тим як підключити ТВ-тюнер до телевізора, слід розібратися, про який з трьох видів приймачів йдеться, і розглянути кожен з них.

Корисна порада! Якщо порівнювати антени для прийому ефіру, то супутникове мовлення є універсальним. При цьому для того, щоб приймати сигнали різного формату, досить просто підключити приймач до рефлектора, використовуючи нову головку.

Антена метрового діапазону. Це найбільш старий устрій для прийому телевізійного сигналу, тому трансляція відбувається виключно в аналоговому форматі. Цей тип мовлення в якнайшвидшому часі припинить своє існування, поступившись місцем цифрового телебачення. Так як РТРС-ретранслятори поки встановлені далеко не скрізь (зокрема, вони відсутні у віддалених від великих міст малонаселених пунктах), аналогове мовлення поки користується попитом у населення. Хоча існує всього 10 каналів, телебачення в аналоговому форматі, завдяки широкому розповсюдженню, є практично скрізь.

Антена дециметрового мовлення - приймач більш пізнього покоління, тому його вже можна використовувати для прийому цифрових каналів. По конструкції і габаритам така антена подібна до приймачем для аналогового мовлення. Вона може спокійно служити для прийому ефіру з високою роздільною здатністю, причому абсолютно безкоштовно. При цьому варто відзначити, що цифрове телебачення з'явилося порівняно недавно, тому далеко не кожному поки доступні всі канали. Щоб користуватися цифровим ретранслятором, слід розібратися, як підключити підсилювач до телевізора.

Для того щоб правильно підключити приставку необхідно з'ясувати вид приймача

Для того щоб правильно підключити приставку необхідно з'ясувати вид приймача

Тарілка для прийому сигналу з супутника. Таку антену використовують для прийому як цифрового DVB-S2, так і аналогового сигналу. Мовлення з супутника здійснюється на гігагерцовий частотах, таким чином, сигнал можна ловити в будь-якій точці країни, оскільки він доступний.

Як налаштувати цифровий приставку на 20 каналів

Таким чином, перед тим як налаштувати цифрову приставку до телевізора, слід визначитися з приймачем і ресивером. Тут потрібно керуватися особистими уподобаннями. При цьому варто відзначити, що в великому місті можна скористатися простим наземним мовленням ефіру, яке дозволить приймати 20 безкоштовних каналів.

У маленьких населених пунктах також краще користуватися ефірним телебаченням до тих пір, поки не підключать другий мультиплекс. У найвіддаленіших регіонах, де виникають серйозні проблеми з мовленням, найкращий варіант - це підключення супутникової тарілки через приставку.

В такому випадку, перед тим як налаштувати приставку на 20 каналів, необхідно придбати підсилювач. При цьому положення і напрямок обладнання значення не має, тому що прийом сигналу здійснюється по всій площині, тобто на 360 °. Якщо ж необхідно підключитися через вуличну антену, то в такому випадку слід врахувати, що вона вимагає підбору правильного напряму. Прийом сигналу в такому випадку буде виходити від телевізійних вишок, які передають мовлення з обох мультиплексів.

В умовах великого міста можна без проблем налаштувати прийом на 20 безкоштовних каналів

В умовах великого міста можна без проблем налаштувати прийом на 20 безкоштовних каналів

Важливо! При підключенні телевізора за допомогою простої антени слід врахувати, що між антеною та ретранслятором повинні бути відсутніми великі споруди та інші перешкоди. У приватному секторі антену краще встановлювати на висоті 10 м над землею.

Супутникова антена може приймати сигнал в будь-якому місці і на будь-якій висоті. Трансляція сигналу відбувається з сильним випромінюванням на гігагерцовий частотах, сигнал без перешкод надходить на приймач незалежно від погоди. Єдина умова при установці супутникової тарілки - це негоризонтального розташування.

Як налаштувати цифровий приставку до телевізора і налаштувати всі канали

Залежно від того, який пристрій необхідно підключити, вибирають і сам тип підключення і, відповідно, настройки. Умовно їх поділяють на три категорії:

Налаштувати приставку і канали можна через підключення супутникового ресивера

Налаштувати приставку і канали можна через підключення супутникового ресивера

  1. Підключення до телевізора з вбудованим цифровим тюнером без використання приставки. У такому варіанті для настройки ТВ-каналів досить підібрати ТВК до кожного з мультиплексів і просто поставити автопошук. Налаштування відбудеться в автоматичному режимі. Канали, знайдені в процесі пошуку, будуть збережені також автоматично.
  2. Підключення до телевізора з використанням цифрової приставки. У такому випадку, як правило, використовують простий і недорогий ресивер, розрахований на трансляцію цифрового телебачення стандарту T2 на телевізорі старої моделі. Перед тим як налаштувати цифрову приставку, слід врахувати, що всі тюнери підключаються через A / V-кабель. Для цього необхідно в телеприймачі включити AV-канал і тільки після цього скористатися автопошуком на приставці.
  3. Підключення через супутниковий ресивер. Такі пристрої функціонують інакше і, незважаючи на формат мовлення, приймають кожен ефір як простий сигнал, але певної частоти. Тут в розпорядженні тисячі телеканалів, що мають свою базову частоту, тому автоматична настройка здійснюється на всьому частотному діапазоні дециметрових хвиль, а для цього знадобиться досить багато часу. В такому випадку краще використовувати ручний пошук каналів. Це дозволить відразу створити свій рейтинг каналів.

Як підключити цифрову приставку до телевізора: алгоритм для різних моделей

Установка не буде виконана правильно, якщо при підключенні цифрової приставки допущені помилки. Це аксіома, тому на даному етапі потрібно чітко дотримуватися покрокову послідовність згідно з інструкцією, що додається до пристрою. Процес підключення включає такі етапи:

Для коректної роботи телевізора необхідно виконати підключення приставки за алгоритмом

Для коректної роботи телевізора необхідно виконати підключення приставки за алгоритмом

  1. Підключення кабелю від антени до приставки.
  2. Підключення ресивера до телевізора. Якщо тюнер вбудований, то цей етап пропускається.
  3. Включення в мережу телевізора і ресивера.
  4. Підключення харчування до підсилювача ТВ-приймача.

Корисна порада! Режим автопоиска у кожного конкретного ресивера свій, тому, перед тим як налаштувати телевізор на цифрове мовлення, слід детально вивчити інструкцію, яка міститься в інструкції з експлуатації пристрою. Крім того, тут можна дізнатися і про інші функції приставки, наприклад, як налаштувати режими користувача, такі як час, профіль або мову інтерфейсу.

При установці цифрового телебачення слід розібратися з тим, який вид приставки використовується, які її функції і до якого телевізору її можна підключити. За функціональним можливостям і призначенню ресивери ділять відповідно до стандарту сигналу, який він приймає:

  • цифрові - це DVB-T2-приставка з VGA виходом;
  • кабельні приставки формату DVB-C;
  • супутникові або DVB-S2.
Встановлюючи цифрове телебачення потрібно визначити тип приставки і її функціональні можливості

Встановлюючи цифрове телебачення потрібно визначити тип приставки і її функціональні можливості

Слід зазначити, що існують і універсальні приставки, розраховані на прийом практично будь-якого формату цифрового ефіру з підтриманням прийому аналогового телебачення.

Як дізнатися, чи підтримує телевізор DVB-T2

Новітні моделі телевізорів вже мають вбудовані ресивери. Перші телевізори з вбудованим DVB-T2-тюнером з'явилися в 2012 році. У старіших моделях ця функція відсутня. Якщо ж побутова техніка придбана після 2011 року, то цілком можливо наявність вбудованого ресивера. Перевірити це можна, вивчивши інструкцію по експлуатації. Якщо документ втрачено або придбаний телевізор, що був у вжитку, то наявність такої функції можна перевірити самостійно.

З цією метою досить за допомогою пульта телевізора включити і запустити пошукову систему. В інтерфейсі можна легко визначити, канали якого формату підтримує ТВ-пристрій. Дізнатися наявність такої функції, як підтримка DVB-T2, можна через інтернет-магазини, вказавши певну модель в пошуковику. В описі до телевізора вказується, які саме цифрові стандарти підтримуються цим пристроєм. Якщо ж мова йде про придбання нової моделі, то про функціональні можливості телевізора можна дізнатися у продавця-консультанта або просто прочитати опис на вітрині.

Сучасні моделі в своїй більшості вже все оснащені DVB-T2-тюнером - це вже вимога часу, тому немає особливої ​​необхідності в перевірці її наявності. Для того щоб розібратися, як підключити кабельне телебачення до телевізора, досить мати відповідний кабель і ТБ-пристрій. Якщо ж модель телевізора стара, то необхідно подбати про придбання тюнера і вивчити інструкцію по його підключенню до конкретного пристрою.

Дізнатися, чи телевізор DVB-T2 можна у продавця-консультанта в магазині

Дізнатися, чи телевізор DVB-T2 можна у продавця-консультанта в магазині

Супутникові приймачі для цифрового телебачення

Супутникові приставки вважаються тюнерами новітнього покоління, тому що саме такі ресивери націлені на прийом супутникового телебачення. Спочатку це були прості пристрої зі входом для антени, роз'ємом AV, що дозволяє підключити до телевізора, з CAM-роз'ємом, необхідним для забезпечення функції настройки для карти оператора, що дає можливість користувачеві переглядати платні цифрові канали.

На сьогоднішній день це в основному універсальні приставки, які ще називають як 2 в 1, що має на увазі наявність ресивера і двостороннього друку. Саме з їх допомогою можна дивитися телевізійні канали, що приймаються з супутника і відтворені з наземного ретранслятора.

Особливу категорію тюнерів складають Smart-приставки, які фактично служать заміною розумним телевізорів, надаючи можливість користувачу переглядати інтерактивне ТБ в форматі IPTV. В основному у таких моделей великий набір різних роз'ємів для прийому сигналу різного формату.

Цікаво знати! Smart-приставки мають складне програмне забезпечення, яке дає можливість дивитися вже відредаговане відео, надає доступ в інтернет і здійснення онлайн-покупок, а також доступ до віддалених можливостям Smart-TV.

Сучасні супутникові приймачі вважаються універсальними приставками

Сучасні супутникові приймачі вважаються універсальними приставками

Набір додатків залежить від самої моделі приставки і процесу синхронізації з сервером. Дані програми дозволяють користуватися такими популярними інтернет-сервісами, як YouТube, App Store, Google Play і навіть Skype.

Як підключити цифрову приставку до телевізора: відео нового формату на телевізорі

Досить популярними серед користувачів є різні моделі телевізорів корейського виробництва, зокрема LG і Philips. Порядок підключення у них майже однаковий. Перед тим як підключити цифрову приставку до телевізора LG, слід розібратися, чи є в пристрої вбудований DVB-T2. Якщо ресивер відсутня, то його необхідно придбати. Найкраще придбати універсальну приставку для прийому цифрових ТВ-каналів.

Після підключення запускається пошук цифрових каналів через настройки телевізора або ТВ-тюнера. Меню телевізорів LG досить просте і доступне.

При виникненні питання, як підключити цифрову приставку до телевізора «Філіпс», перш за все слід розібратися, якого року випуску модель, так як інтерфейси різних моделей можуть істотно відрізнятися один від одного. Якщо телевізор проведений до 2011 року, то послідовність підключення цифрового телебачення така:

Підключити приставку можна через меню «Конфігурація» в настройках телевізора

Підключити приставку можна через меню «Конфігурація» в настройках телевізора

  1. Натиснути на пульті кнопку Home, позначену будиночком, і перейти в меню «Конфігурація».
  2. Після появи вікна «Установка» слід натиснути ОК.
  3. Після цього з'явиться ще одне меню, де потрібно відшукати покажчик «Налаштування каналів». Натискаємо ОК.
  4. Далі з'явиться додаткове меню, в якому слід вибрати «Автоматичні установки» і натиснути «Почати».
  5. Для того щоб канали були знайдені і збережені, потрібно вибрати покажчик "Повторне».
  6. Наступний крок - вибір країни.
  7. Далі слід перейти в «Цифровий режим» і як джерело сигналу вибрати «Кабель».
  8. У віконці «Автоматичний пошук каналів» необхідно натиснути «Пуск» і чекати завершення налаштування.
  9. Після завершення пошуку потрібно натиснути «Готово».

Тепер можна приступати до перегляду ТБ-каналів.

Як підключити цифрову приставку до телевізора Samsung

Телевізори Samsung вважаються найбільш популярними на вітчизняному ринку, що обумовлено їх високою якістю. Служать вони досить довго і немає необхідності в їх заміні. Тому саме для цієї категорії ТВ-пристроїв актуальним є питання підключення цифрової приставки.

Телевізори Samsung вважаються досить якісні, що робить їх дуже популярним серед користувачів

Телевізори Samsung вважаються досить якісні, що робить їх дуже популярним серед користувачів

Умовно телевізори цього виробника поділяють на групи, які об'єднують в собі моделі за технологією і роком випуску. При цьому сам порядок настройки цифрових каналів буде трохи відрізнятися.

Корисна порада! Найкраще розібратися в питанні, як підключити цифрову приставку до телевізора «Самсунг», допоможе інструкція до ТВ-тюнера. А також безліч порад щодо налаштувань конкретних моделей міститься в інтернеті.

Кожен тип телевізора підключається за певною схемою. У той же час існує універсальний порядок настройки цифрових каналів на всіх телевізорах Samsung. З цією метою потрібно здійснити такі дії:

  1. Зайти в меню пристрою за допомогою пульта дистанційного керування.
  2. Перейти в розділ, який присвячений підтримці телевізора.
  3. Знайти вікно «Звернення до Samsung» та виписати номер і код моделі телевізора. Розшифровка напису відбувається наступним чином. Наприклад, модель UE49MU6300U: UE - це тип пристрою, 49 - його діагональ в дюймах, а MU - серія, яка визначає рік випуску, 6300U - номер самої моделі.
Підключення та налаштування цифрової приставки в Samsung можна здійснити за допомогою інструкції

Підключення та налаштування цифрової приставки в Samsung можна здійснити за допомогою інструкції

Визначившись з типом пристрою, можна приступати до підключення згідно з інструкцією до конкретної моделі.

Як підключити цифрову приставку DEXP до телевізора Panasonic і Toshiba

Найпопулярнішою компанією, що виробляє цифрові приставки, є фірма DEXP. Ці пристрої досить надійні в експлуатації, прості в налаштуванні і при цьому коштують порівняно недорого. Єдина проблема виникає при підключенні приставки до телевізора, так як воно може виконуватися декількома способами. Тому слід вивчити більш детально інструкцію до конкретної моделі і зіставити її з інструкцією підключення до конкретного телевізору.

Перед тим як підключити цифрову приставку до телевізорів «Тошиба», слід визначитися з віком моделі пристрою. Якщо старий телевізор Toshiba працює бездоганно, то можна його просто переналаштувати на прийом цифрового мовлення. Для цього необхідно придбати універсальний тюнер. Потім до встановленої антени під'єднується кабель, до нього - тюнер, а приставка - до телевізора.

Після підключення необхідно заново відрегулювати каналів. З цією метою за допомогою пульта дистанційного керування необхідно зайти в меню телевізора, до відділу «Налаштування», вибрати вікно «Країна» і натиснути на потрібний варіант. Після цього в рядку вибору входу натиснути на слово «Кабель», а нижче вибрати покажчик «Автоматична настройка», підтвердивши дію командою «ОК». У новому вікні слід вибрати режим пошуку DTV, а потім в підміню - «Швидке сканування», встановивши такі пошукові значення: початкова і кінцева частота - 274000 і 770000, модуляція - 256, швидкість - 6750. Параметр мережі повинен бути автоматичним.

Бренд DEXP є самим популярним і затребуваним серед виробників приставок

Бренд DEXP є самим популярним і затребуваним серед виробників приставок

Коли мова йде про те, як підключити цифрову приставку до телевізора «Панасонік», то слід врахувати меншу популярність цієї марки. У той же час пристрої відрізняються простотою настройки. Частина значень у більшості моделей встановлюють за замовчуванням, таким чином, вручну їх задавати не потрібно. Після їх введення слід просто прийняти умови угоди (внизу екрану), після чого почнеться автоматичний пошук каналів.

Як підключити цифрову приставку до монітора від комп'ютера

Тюнери DVB T2 призначені для підключення до телевізора, а не до комп'ютерних екранів, але це не виключає таку можливість. Завдяки приставці можна просто продовжити життя навіть старому монітора, використовуючи його в якості телеустройства.

Корисна порада! Перед тим як підключити цифрову приставку до монітора, слід розібратися із самою моделлю екрану. Якщо мова йде про старий ЖК-моніторі, то проблемою може стати відсутність RCA-роз'єми для підключення AV. У нових моніторів підключення відбувається набагато простіше, так як вони оснащені роз'ємом HDMI, а у старих в наявності тільки VGA і DVI-D.

Підключення приставки до комп'ютера можна здійснити за допомогою спеціального кабелю-перехідника

Підключення приставки до комп'ютера можна здійснити за допомогою спеціального кабелю-перехідника

Тільки поодинокі моделі тюнерів DVB T2 оснащені роз'ємами YPbPr і SCART. Йдеться про аналогове сигналі, який відмінно передається на комп'ютерні монітори. Щоб отримати цифрове якість, для під'єднання приставки DVB T2 до монітора потрібно кабель YPbPr-VGA. Якщо на моніторі немає сигналу, то слід спробувати підключення через роз'єм і кабель SCART-VGA.

Є ще один варіант підключення цифрової приставки до монітора, який має на увазі використання конвертора сигналів AV в VGA. Таким чином, при виникненні питання, як підключити монітор до цифрової ТВ-приставки, необхідно в першу чергу розібратися в обладнанні, після чого зовнішній ТВ-тюнер можна використовувати для підключення до монітора без системного блоку.

Таким чином, щоб підключити приставку цифрового мовлення до телевізора, перш за все слід визначитися з форматом телетрансляції, вивчити модель телевізора і підібрати відповідний тюнер. Крім цього, необхідно враховувати, з якого приймача буде надходити сигнал, а також розбиратися у входах і перехідниках. Володіючи цими знаннями, а також дотримуючись порядку встановлення каналів, можна легко отримати вдома якісну картинку, навіть підключивши цифрову приставку до старого телевізора.

Відео: Подключение старого телевизора к цифровому ТВ и интернету . - Побутова техніка 2024