Якими валиками краще фарбувати стелю водоемульсійними, водно-дисперсійними фарбами

Всі, кому хоча б раз у житті доводилося фарбувати готове стельове оздоблення або сирі бетонні плити перекриття, напевно погодяться з тим, що половину успіху забезпечує правильно підібраний валик для фарбування стелі. Не те, щоб це велика проблема, але найчастіше до вибору інструменту підходять якось поверхово. В результаті спроба пофарбувати валиком найпростіша стеля перетворюється на справжнє катування, з розбризкуванням фарби та смугами. Хоча такої ситуації можна було б легко уникнути.

Якими валиками краще фарбувати стелю водоемульсійними, водно-дисперсійними фарбами

Для стельового оздоблення бажано використовувати кілька типів матеріалу

Які валики для фарбування бувають

На якість нанесення фарби впливає багато факторів. Насамперед, характеристики матеріалу, яким обтягнута робоча поверхня інструменту. Компанії-виробники випускають досить великий асортимент насадок, але від рекомендацій утримуються, даючи можливість зробити вибір валика для фарбування стелі самостійно

  • Мікрофіброві матеріал. Застосовують у ситуаціях, коли потрібно не так пофарбувати, як освіжити поверхню;
  • Коротковорсовий матеріал, поверхня схожа на килимок із синтетичних ниток із короткою "стрижкою". Можна пофарбувати будь-які практичні стелі, навіть найскладніші. Майстри називають ще нитковим або нитковим;
  • Довговорсовий валик, щетина з поліаміду завдовжки до 15 мм. Ідеально підійде для того, щоб пофарбувати шорстку нерівну поверхню;
  • Хутряний матеріал, щільне, але м'яке набивання середньої довжини;
  • Мікровелюр або велюрекс, за структурою поверхні, нагадує велюровий матеріал, але покладений на м'яку підкладку. Вважається, що велюрекс можна пофарбувати будь-який тип стелі;
  • Поролон або мікропористий поліуретану. Можна пофарбувати крейдовою фарбою чи ґрунтовкою.

Інші покриття, такі як повсть, шерсть, синтетична тканина, синтепон як робочі поверхні для малярного валика для стелі краще навіть не пробувати.

Якими валиками краще фарбувати стелю водоемульсійними, водно-дисперсійними фарбами

Універсальний велюровий валик для будь-якого типу стелі

Більшість подібних матеріалів швидко вбирають фарбу, але при спробі пофарбувати поверхню віддають її неохоче. Доводиться докладати чималих зусиль, щоб видавлювати з них лакофарбовий матеріал, швидко втомлюєшся, якість фарбування виходить нижче середнього через смуги та плями.

Порада! Не обов'язково у кожному випадку, коли потрібно пофарбувати стельовий декор чи стіни, купувати готовий інструмент. Можна придбати змінну насадку на валики.

В принципі, пофарбувати стелю можна будь-яким валиком, навіть поролоновим, якщо його не з'їсть розчинник. Але якщо потрібна виключно висока якість поверхні, то найкращий валик для фарбування стелі можна визначити лише шляхом підбору матеріалу відповідно до характеристик фарби. Потрібно зробити кілька пробних проходів, перш ніж можна буде визначитися з вимогами по довжині ворсу валика для фарбування стелі.

Як вибрати валик для фарбування стелі

Працювати на стельовій поверхні набагато складніше, ніж на стінах або підлозі. Причина досить проста, щоб пофарбувати стелю, потрібно більше зусиль, а крім того, фарба погано переходить із валика на поверхню стель. Для того щоб можна було якісно і без нервів пофарбувати звичайну стелю в будинку чи квартирі, краще вибирати робочу насадку на циліндр, що відповідає двом умовам:

  • Помірно м'який і пористий матеріал, щоб при натисканні на валик на стельову поверхню видавлювалася невелика кількість фарби, але не виникав ефект зворотного "насоса" з утворенням бульбашок;
  • Структура валика, довжина ворси має відповідати в'язкості фарби.

Пофарбувати стелю в'язкими ЛКМ можна, якщо неправильно підібраний валик не буде рівномірно обертатися і переносити фарбу на стельове перекриття, а скоріше ковзати, більшість лакофарбових матеріалів буде видавлена ​​і просто звалиться на підлогу.

Насадки з мікрофібри

За фактурою валик нагадує нещільну, дуже м'яку синтетичну повсть. Забір фарби при одноразовому вмочуванні в ємність виходить невеликим, тому доріжка зі свіжого лакофарбового покриття виходить тонкою, що добре просвічується. Можна пофарбувати стелю швидко, не ризикуючи викликати дощ із бризок.

Якими валиками краще фарбувати стелю водоемульсійними, водно-дисперсійними фарбами

Фібра дає дуже тонкий шар лакофарбового покриття

Мікрофібра має низьку чутливість до забруднень, але легко ушкоджується при неправильному поводженні. Рекомендується для фінішних операцій, коли потрібно дуже акуратно пофарбувати декоративне покриття, що вже є на стелі.

Нитяні валики

Насадки даного типу виготовляють із поліамідних та поліакрилових ниток. Тому навіть при відносно короткій ворсі поверхня волокон у кілька разів більша, ніж у фібри і тим більше велюру.

Якими валиками краще фарбувати стелю водоемульсійними, водно-дисперсійними фарбами

Для водоемульсійки найкращим варіантом буде нитковий валик

Нитяні валики ідеально підходять для стелі за двома умовами:

  • Добре утримують фарбу, тому пофарбувати стелю можна за меншої кількості парканів фарби з лотка;
  • Відносно коротка ворса дає можливість пофарбувати стельове перекриття з великим зусиллям, що додається, на інструмент.
Важливо! Зрозуміло, що працювати нитковим барабаном так само швидко, як і з мікрофіброю, явно не вдасться. Будь-яка спроба розкрутити барабан валика до великих обертів все одно призведе до бризок, зате шар фарби за один прохід вийде помітно товщі.

Тому ниткові валики має сенс використовувати для шпакльованої поверхні стелі, гіпсокартону та фанери.

Довговорсові насадки для валика

Найзручніші у використанні. Щоб таким валиком фарбувати стелю вододисперсійною фарбою, потрібно величезне терпіння і вправність. Але іноді без насадок з довгим ворсом 13-19 мм просто не обійтися. Наприклад, якщо потрібно пофарбувати бетонне перекриття з величезною кількістю каверн та вад. Жодним іншим типом насадки вирішити проблему пропущених ділянок не вдасться.

Якими валиками краще фарбувати стелю водоемульсійними, водно-дисперсійними фарбами

Довга ворса добре укладає в'язкі матеріали

Набирати фарбу потрібно буде невеликими порціями і стежити, щоб пил та сміття, що скупчилися на стелі, не набивалися між нитками. З більш-менш серйозних недоліків довговорсових валиків можна відзначити неможливість пофарбувати стельове перекриття алкідними емалями та композиціями з високою в'язкістю. У цьому випадку насадка просто ковзатиме по площині без обертання.

Яким валиком краще фарбувати стелю водоемульсійною, водно-дисперсійною фарбою

Вибір довжини ворсу та матеріалу значною мірою залежить від практичного досвіду, ступеня розведення фарби та якості поверхні. Наприклад, пофарбувати гіпсокартонний матеріал можна відносно швидко валиком із вбудованою всередині ємністю.

Якими валиками краще фарбувати стелю водоемульсійними, водно-дисперсійними фарбами

В'язкість водної дисперсії невелика, тому процес фарбування вийде досить швидким, щоправда, його можна рекомендувати лише для рівних площин з невеликою шорсткістю.

Яким валиком фарбувати стелю акриловою фарбою

Для водоемульсійних композицій поролон, фібру, велюр або хутро небажано використовувати. Якщо потрібно пофарбувати якісно, ​​але не дуже швидко, то найкращим варіантом для фарбування стелі водоемульсійною фарбою буде нитковий валик, фото.

Якими валиками краще фарбувати стелю водоемульсійними, водно-дисперсійними фарбами

Будь-яке збільшення швидкості руху інструменту неминуче призведе до протікання насадки, рідина почне бризкати, частина стече рукояткою. Якщо потрібно пофарбувати акриловою фарбою з великою швидкістю, потрібно буде подбати про спеціальну захисну насадку на інструмент. Варіант, як фарбувати валиком стеля водоемульсійною фарбою, на відео:

Валик для латексної фарби для стелі

В'язкість латексу помітно вища за звичайну водоемульсіонку, тому стельову поверхню можна без особливих труднощів фарбувати хутряною або довговорсовою насадкою. Латексна фарба навіть в один шар дає досить товсте покриття, тому якщо ворсу зношена нерівномірно, то може з'явитися фоновий малюнок або слід.

Який валик вибрати для ґрунтування стелі

Більшість композицій для ґрунтування поверхні під водоемульсіонку мають високу плинність і невеликий час схоплюваності ґрунту. Наносити попередній шар ґрунтового розчину можна будь-яким валиком, все залежить від якості стельової поверхні.

Якими валиками краще фарбувати стелю водоемульсійними, водно-дисперсійними фарбами

Для звичайних плит перекриття підійдуть коротковорсові насадки та матеріали, якщо поверхня плоска і без дефектів, то можна пофарбувати інструментом з покриттям з поролону. При роботі з бетоном поролоновий чохл навіть має певні переваги. По-перше, будь-які види ворси на бетоні швидко зношуються і втрачають здатність утримувати грунт, поролон помітно витриваліший. По-друге, нижча вартість, плюс до всього, поролоновий чохол добре вбирає забруднення, що особливо цінно, якщо планується пофарбувати перекриття білою або світлою емульсією.

Рекомендації щодо вибору

Якщо підійти до процесу підбору з усією ґрунтовністю, то краще використовувати для фарбування стелі валики з поліаміду. Насадки з короткою ворсою чудово утримують водоемульсійну та латексну композицію, не линяють, як хутряні, і не стираються до лисин, як поліакрилові.

Другою важливою умовою є відсутність шва. Валик для стелі має бути з наклеєною безшовною насадкою. Крім того, краї чохла обов'язково виконуються заокругленими. Така форма забезпечує зменшення бризок та стікання фарби під час фарбування. Якщо потрібно пофарбувати кут, краще використовувати додатковий валик невеликої ширини для фарбування ніш і кутових ліній.

Висновок

Валик для фарбування стелі забезпечує щонайменше половину успіху при нанесенні декоративного покриття. Тільки правильним підбором насадки можна досить просто компенсувати некомфортність і складність умов роботи і велике фізичне навантаження на руки і спину.

Відео: Навчальний фільм по застосуванню латексної фарби Śnieżka Mattlatex - Будівництво будинку 2024